EXERT Centrum Języków Obcych

Australian Open

Australian Open to turniej tenisowy rozgrywany w Melbourne od 1905. Jest jeden z czterech turniejów Wielkiego Szlema. Obecnie organizowany jest w styczniu. Najważniejsze pięć konkurencji US Open to:
*turniej indywidualny mężczyzn - Gentlemen's Singles (128 zawodników)
*turniej indywidualny kobiet - Ladies' Singles (128 zawodniczek)
*turniej deblowy mężczyzn - Gentlemen's Doubles (64 pary)
*turniej deblowy kobiet - Ladies' Doubles (64 pary)
*turniej par mieszanych - Mixed Doubles (32 pary)


Men's Singles
YEAR Winner Runner-up Score
1905 Rodney Heath (AUS) Arthur Curtis (AUS) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4
1906 Anthony Wilding (AUS) Francis Fisher (AUS) 6:0, 6:4, 6:4
1907 Horace Rice (AUS) Harry Parker (AUS) 6:3, 6:4, 6:4
1908 Fred Alexander (AUS) Alfred Dunlop (AUS) 3:6, 3:6, 6:0, 6:2, 6:3
1909 Anthony Wilding (AUS) Ernie Parker (AUS) 6:1, 7:5, 6:2
1910 Rodney Heath (AUS) Horace Rice (AUS) 6:4, 6:3, 6:2
1911 Norman Brookes (AUS) Horace Rice (AUS) 6:1, 6:2, 6:3
1912 James Parke (AUS) Alfred Beamish (GB) 3:6, 6:3, 1:6, 6:1, 7:5
1913 Ernie Parker (AUS) Harry Parker (AUS) 2:6, 6:1, 6:3, 6:2
1914 Arthur O'Hara Wood (AUS) Gerald Patterson (AUS) 6:4, 6:3, 5:7, 6:1
1915 Gordon Lowe (GB) Horace Rice (AUS) 4:6, 6:1, 6:1, 6:4
1916 --- --- ---
1917 --- --- ---
1918 --- --- ---
1919 Algernon Kingscote (GB) Eric Pockley (AUS) 6:4, 6:0, 6:3
1920 Arthur O'Hara Wood (AUS) Ron Thomas (AUS) 6:3, 4:6, 6:8, 6:1, 6:3
1921 Rhys Gemmell (AUS) Alf Hedeman (AUS) 7:5, 6:1, 6:4
1922 James Anderson (AUS) Gerald Patterson (AUS) 6:0, 3:6, 3:6, 6:3, 6:2
1923 Pat O'Hara Wood (AUS) Bert St John (AUS) 6:1, 6:1, 6:3
1924 James Anderson (AUS) Bob Schlesinger (AUS) 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 6:3
1925 James Anderson (AUS) Gerald Patterson (AUS) 11:9, 2:6, 6:2, 6:3
1926 John Hawkes (AUS) Jim Willard (AUS) 6:1, 6:3, 6:1
1927 Gerald Patterson (AUS) John Hawkes (AUS) 3:6, 6:4, 3:6, 18:16, 6:3
1928 Jean Borotra (FRA) Jack Cummings (AUS) 6:4, 6:1, 4:6, 5:7, 6:3
1929 Colin Gregory (GB) Bob Schlesinger (AUS) 6:2, 6:2, 5:7, 7:5
1930 Edgar Moon (AUS) Harry Hopman (AUS) 6:3, 6:1, 6:3
1931 Jack Crawford (AUS) Harry Hopman (AUS) 6:4, 6:2, 2:6, 6:1
1932 Jack Crawford (AUS) Harry Hopman (AUS) 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:1
1933 Jack Crawford (AUS) Keith Gledhill (USA) 2:6, 7:5, 6:3, 6:2
1934 Fred Perry (GB) Jack Crawford (AUS) 6:3, 7:5, 6:1
1935 Jack Crawford (AUS) Fred Perry (GB) 2:6, 6:4, 6:4, 6:4
1936 Adrian Quist (AUS) Jack Crawford (AUS) 6:2, 6:3, 4:6, 3:6, 9:7
1937 Vivian McGrath (AUS) John Bromwich (AUS) 6:3, 1:6, 6:0, 2:6, 6:1
1938 Don Budge (USA) John Bromwich (AUS) 6:4, 6:2, 6:1
1939 John Bromwich (AUS) Adrian Quist (AUS) 6:4, 6:1, 6:3
1940 Adrian Quist (AUS) Jack Crawford (AUS) 6:3, 6:1, 6:2
1941 --- --- ---
1942 --- --- ---
1943 --- --- ---
1944 --- --- ---
1945 --- --- ---
1946 John Bromwich (AUS) Dinny Pails (AUS) 5:7, 6:3, 7:5, 3:6, 6:2
1947 Dinny Pails (AUS) John Bromwich (AUS) 4:6, 6:4, 3:6, 7:5, 8:6
1948 Adrian Quist (AUS) John Bromwich (AUS) 6:4, 3:6, 6:3, 2:6, 6:3
1949 Frank Sedgman (AUS) John Bromwich (AUS) 6:3, 6:2, 6:2
1950 Frank Sedgman (AUS) Ken McGregor (AUS) 6:3, 6:4, 4:6, 6:1
1951 Dick Savitt (USA) Ken McGregor (AUS) 6:3, 2:6, 6:3, 6:1
1952 Ken McGregor (AUS) Frank Sedgman (AUS) 7:5, 12:10, 2:6, 6:2
1953 Ken Rosewall (AUS) Mervyn Rose (AUS) 6:0, 6:3, 6:4
1954 Mervyn Rose (AUS) Rex Hartwig (AUS) 6:2, 0:6, 6:4, 6:2
1955 Ken Rosewall (AUS) Lew Hoad (AUS) 9:7, 6:4, 6:4
1956 Lew Hoad (AUS) Ken Rosewall (AUS) 6:4, 3:6, 6:4, 7:5
1957 Ashley Cooper (AUS) Neale Fraser (AUS) 6:3, 9:11, 6:4, 6:2
1958 Ashley Cooper (AUS) Malcolm Anderson (AUS) 7:5, 6:3, 6:4
1959 Alex Olmedo (USA) Neale Fraser (AUS) 6:1, 6:2, 3:6, 6:3
1960 Rod Laver (AUS) Neale Fraser (AUS) 5:7, 3:6, 6:3, 8:6, 8:6
1961 Roy Emerson (AUS) Rod Laver (AUS) 1:6, 6:3, 7:5, 6:4
1962 Rod Laver (AUS) Roy Emerson (AUS) 8:6, 0:6, 6:4, 6:4
1963 Roy Emerson (AUS) Ken Fletcher (AUS) 6:3, 6:3, 6:1
1964 Roy Emerson (AUS) Fred Stolle (AUS) 6:3, 6:4, 6:2
1965 Roy Emerson (AUS) Fred Stolle (AUS) 7:9, 2:6, 6:4, 7:5, 6:1
1966 Roy Emerson (AUS) Arthur Ashe (USA) 6:4, 6:8, 6:2, 6:3
1967 Roy Emerson (AUS) Arthur Ashe (USA) 6:4, 6:1, 6:4
1968 Bill Bowrey (AUS) Juan Gisbert (ESP) 7:5, 2:6, 9:7, 6:4
1969 Rod Laver (AUS) Andres Gimeno (ESP) 6:3, 6:4, 7:5
1970 Arthur Ashe (USA) Dick Crealy (AUS) 6:4, 9:7, 6:2
1971 Ken Rosewall (AUS) Arthur Ashe (USA) 6:1, 7:5, 6:3
1972 Ken Rosewall (AUS) Malcolm Anderson (AUS) 7:6(2), 6:3, 7:5
1973 John Newcombe (AUS) Onny Parun (AUS) 6:3, 6:7, 7:5, 6:1
1974 Jimmy Connors (USA) Phil Dent (AUS) 7:6(7), 6:4, 4:6, 6:3
1975 John Newcombe (AUS) Jimmy Connors (USA) 7:5, 3:6, 6:4, 7:6(7)
1976 Mark Edmondson (AUS) John Newcombe (AUS) 6:7, 6:3, 7:6, 6:1
1977 Roscoe Tanner (USA) Guillermo Vilas (ARG) 6:3, 6:3, 6:3
The competition moved from January to December.
1977 Vitas Gerulaitis (USA) John Lloyd (GB) 6:3, 7:6, 5:7, 3:6, 6:2
1978 Guillermo Vilas (ARG) John Marks (AUS) 6:4, 6:4, 3:6, 6:3
1979 Guillermo Vilas (ARG) John Sadri (USA) 7:6(4), 6:3, 6:2
1980 Brian Teacher (USA) Kim Warwick (AUS) 7:5, 7:6(4), 6:3
1981 Johan Kriek (RSA) Steve Denton (USA) 6:2, 7:6(1), 6:7(1), 6:4
1982 Johan Kriek (RSA) Steve Denton (USA) 6:3, 6:3, 6:2
1983 Mats Wilander (SWE) Ivan Lendl (CZE) 6:1, 6:4, 6:4
1984 Mats Wilander (SWE) Kevin Curren (RSA) 6:7(5), 6:4, 7:6(3), 6:2
1985 Stefan Edberg (SWE) Mats Wilander (SWE) 6:4, 6:3, 6:3
1986 No competition (the tournament moved back to January)
1987 Stefan Edberg (SWE) Pat Cash (AUS) 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 6:3
1988 Mats Wilander (SWE) Pat Cash (AUS) 6:3, 6:7(3), 3:6, 6:1, 8:6
1989 Ivan Lendl (CZE) Miroslav Mecir (CZE) 6:2, 6:2, 6:2
1990 Ivan Lendl (CZE) Stefan Edberg (SWE) 4:6, 7:6(3), 5:2 (ret)
1991 Boris Becker (GER) Ivan Lendl (CZE) 1:6, 6:4, 6:4, 6:4
1992 Jim Courier (USA) Stefan Edberg (SWE) 6:3, 3:6, 6:4, 6:2
1993 Jim Courier (USA) Stefan Edberg (SWE) 6:2, 6:1, 2:6, 7:5
1994 Pete Sampras (USA) Todd Martin (USA) 7:6(4), 6:4, 6:4
1995 Andre Agassi (USA) Pete Sampras (USA) 4:6, 6:1, 7:6(6), 6:4
1996 Boris Becker (GER) Michael Chang (USA) 6:2, 6:4, 2:6, 6:2
1997 Pete Sampras (USA) Carlos Moya (ESP) 6:2, 6:3, 6:3
1998 Petr Korda (CZE) Marcelo Rios (CHI) 6:2, 6:2, 6:2
1999 Yevgeni Kafelnikov (RUS) Thomas Enqvist (SWE) 4:6, 6:0, 6:3, 7:6(1)
2000 Andre Agassi (USA) Yevgeni Kafelnikov (RUS) 3:6, 6:3, 6:2, 6:4
2001 Andre Agassi (USA) Arnaud Clement (FRA) 6:4, 6:2, 6:2
2002 Thomas Johansson (SWE) Marat Safin (RUS) 3:6, 6:4, 6:4, 7:6(4)
2003 Andre Agassi (USA) Rainer Schuettler (GER) 6:2, 6:2, 6:1
2004 Roger Federer (SWI) Marat Safin (RUS) 7:6(3), 6:4, 6:2
2005 Marat Safin (RUS) Lleyton Hewitt (AUS) 1:6, 6:3, 6:4, 6:4
2006 Roger Federer (SWI) Marcos Baghdatis (CYP) 5:7, 7:5, 6:0, 6:2
2007 Roger Federer (SWI) Fernando Gonzalez (CHI) 7:6(2), 6:4, 6:4
2008 Novak Dokovic (SRB) Jo-Wilfried Tsonga (FRA) 4:6, 6:4, 6:3, 7:6(2)
2009 Rafael Nadal (ESP) Roger Federer (SWI) 7:5, 3:6, 7:6(2), 3:6, 6:2
2010 Roger Federer (SWI) Andy Murray (GB) 6:3, 6:4, 7:6(11)
2011 Novak Djokovic (SRB) Andy Murray (GB) 6:4, 6:2, 6:3
2012 Novak Djokovic (SRB) Rafael Nadal (ESP) 5:7, 6:4, 6:2, 6:7(5), 7:5
2013 Novak Djokovic (SRB) Andy Murray (GB) 6:7(2), 7:6(3), 6:3, 6:2
2014 Stanislas Wawrinka (SWI) Rafael Nadal (ESP) 6:3, 6:2, 3:6, 6:3
2015 Novak Djokovic (SRB) Andy Murray (GB) 7:6(5), 6(4):7, 6:3, 6:0
2016 Novak Djokovic (SRB) Andy Murray (GB) 6:1, 7:5, 7:6(3)
2017 Roger Federer (SWI) Rafael Nadal (ESP) 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3
2018 Roger Federer (SWI) Marin Čilić (SRB) 6:2, 6:7(5), 6:3, 3:6, 6:1


Women's Singles
YEAR Winner Runner-up Score
1922 Margaret Molesworth (AUS) Esna Boyd Robertson (AUS) 6:3, 10:8
1923 Margaret Molesworth (AUS) Esna Boyd Robertson (AUS) 6:1, 7:5
1924 Sylvia Lance Harper (AUS) Esna Boyd Robertson (AUS) 6:3, 3:6, 8:6
1925 Daphne Akhurst (AUS) Esna Boyd Robertson (AUS) 1:6, 8:6, 6:4
1926 Daphne Akhurst (AUS) Esna Boyd Robertson (AUS) 6:1, 6:3
1927 Esna Boyd Robertson (AUS) Sylvia Lance Harper (AUS) 10:8, 2:6, 7:5
1928 Daphne Akhurst (AUS) Esna Boyd Robertson (AUS) 7:5, 6:2
1929 Daphne Akhurst (AUS) Louise Bickerton (AUS) 6:1, 5:7, 6:2
1930 Daphne Akhurst (AUS) Sylvia Lance Harper (AUS) 10:8, 2:6, 7:5
1931 Coral McInnes Buttsworth (AUS) Marjorie Cox Crawford (AUS) 1:6, 6:3, 6:4
1932 Coral McInnes Buttsworth (AUS) Kathrine Le Mesurier (AUS) 9:7, 6:4
1933 Joan Hartigan (AUS) Coral McInnes Buttsworth (AUS) 6:4, 6:3
1934 Joan Hartigan (AUS) Margaret Molesworth (AUS) 6:1, 6:4
1935 Dorothy Round Little (GB) Nancye Wynne (AUS) 6:4, 6:4
1936 Joan Hartigan (AUS) Nancye Wynne (AUS) 6:4, 6:4
1937 Nancye Wynne (AUS) Emily Wood Westacott (AUS) 6:3, 5:7, 6:4
1938 Dorothy Bundy (GB) Dorothy Stevenson (AUS) 6:3, 6:2
1939 Emily Wood Westacott (AUS) Nell Hall Hopman (AUS) 6:1, 6:2
1940 Nancye Wynne (AUS) Thelma Long (AUS) 5:7, 6:4, 6:0
1941 --- --- ---
1942 --- --- ---
1943 --- --- ---
1944 --- --- ---
1945 --- --- ---
1946 Nancye Wynne (AUS) Joyce Fitch (AUS) 6:4, 6:4
1947 Nancye Wynne (AUS) Nell Hall Hopman (AUS) 6:3, 6:2
1948 Nancye Wynne (AUS) Marie Toomey (AUS) 6:3, 6:1
1949 Doris Hart (USA) Nancye Wynne (AUS) 6:3, 6:4
1950 Louise Brough (USA) Doris Hart (USA) 6:4, 3:6, 6:4
1951 Nancye Wynne (AUS) Thelma Long (AUS) 6:1, 7:5
1952 Thelma Long (AUS) Helen Angwin (AUS) 6:2, 6:3
1953 Maureen Connolly (AUS) Julie Sampson (USA) 6:3, 6:2
1954 Thelma Long (AUS) Jenny Staley (AUS) 6:3, 6:4
1955 Beryl Penrose (AUS) Thelma Long (AUS) 6:4, 6:3
1956 Mary Carter (AUS) Thelma Long (AUS) 3:6, 6:2, 9:7
1957 Shirley Fry (USA) Althea Gibson (USA) 6:3, 6:4
1958 Angela Mortimer (GB) Lorraine Coghlan (AUS) 6:3, 6:4
1959 Mary Carter (AUS) Renee Schuurman (RSA) 6:2, 6:3
1960 Margaret Smith (AUS) Jan Lehane (AUS) 7:5, 6:2
1961 Margaret Smith (AUS) Jan Lehane (AUS) 6:1, 6:4
1962 Margaret Smith (AUS) Jan Lehane (AUS) 6:0, 6:2
1963 Margaret Smith (AUS) Jan Lehane (AUS) 6:2, 6:2
1964 Margaret Smith (AUS) Lesley Turner (AUS) 6:3, 6:2
1965 Margaret Smith (AUS) Maria Bueno (BRA) 5:7, 6:4, 5:2 (ret)
1966 Margaret Smith (AUS) Nancy Richey (USA) walkover
1967 Nancy Richey (USA) Lesley Turner (AUS) 6:1, 6:4
1968 Billie Jean King (USA) Margaret Smith (AUS) 6:1, 6:2
1969 Margaret Smith Court (AUS) Billie Jean King (USA) 6:4, 6:1
1970 Margaret Smith Court (AUS) Kerry Melville (AUS) 6:1, 6:3
1971 Margaret Smith Court (AUS) Evonne Goolagong (AUS) 2:6, 7:6, 7:5
1972 Virginia Wade (GB) Evonne Goolagong (AUS) 6:4, 6:4
1973 Margaret Smith Court (AUS) Evonne Goolagong (AUS) 6:4, 7:5
1974 Evonne Goolagong (AUS) Chris Evert (USA) 7:6, 4:6, 6:0
1975 Evonne Goolagong (AUS)Martina Navratilova (CS) 6:3, 6:2
1976 Evonne Goolagong (AUS) Renata Tomanova (CS) 6:2, 6:2
1977 Kerry Ann Reid (AUS) Dianne Balestrat (AUS) 7:5, 6:2
The competition moved from January to December.
1977 Evonne Goolagong (AUS) Helen Gourlay Cawley (AUS)6:3, 6:0
1978 Chris O’Neil (AUS) Betsy Nagelsen (USA) 6:3, 7:6
1979 Barbara Jordan (USA) Sharon Walsh (USA) 6:3, 6:3
1980 Hana Mandlikova (CS) Wendy Turnbull (AUS) 6:0, 7:5
1981 Martina Navratilova (CS) Chris Evert (USA) 6:7, 6:4, 7:5
1982 Chris Evert (USA) Martina Navratilova (CS) 6:3, 2:6, 6:3
1983 Martina Navratilova (CS) Kathy Jordan (USA) 6:2, 7:6
1984 Chris Evert (USA) Helena Sukova (CS) 6:7, 6:1, 6:3
1985 Martina Navratilova (USA) Chris Evert (USA)6:2, 4:6, 6:2
1986 No competition (the tournament moved back to January)
1987 Hana Mandlikova (CS) Martina Navratilova (USA) 7:5, 7:6(1)
1988 Steffi Graf (FRG) Chris Evert (USA) 6:1, 7:6(3)
1989 Steffi Graf (FRG) Helena Sukova (CS) 6:4, 6:4
1990 Steffi Graf (FRG) Mary Joe Fernandez (USA) 6:3, 6:4
1991 Monica Seles (YUG) Jana Novotna (CZE) 5:7, 6:3, 6:1
1992 Monica Seles (YUG) Mary Joe Fernandez (USA) 6:2, 6:3
1993 Monica Seles (YUG) Steffi Graf (GER) 4:6, 6:3, 6:2
1994 Steffi Graf (GER) Arantxa Sanchez Vicario (ESP) 6:0, 6:2
1995 Mary Pierce (FRA) Arantxa Sanchez Vicario (ESP) 6:3, 6:2
1996 Monica Seles (USA) Anke Huber (GER) 6:4, 6:1
1997 Martina Hingis (SWI) Marie Pierce (FRA) 6:2, 6:2
1998 Martina Hingis (SWI) Conchita Martinez (ESP) 6:3, 6:3
1999 Martina Hingis (SWI) Amelie Mauresmo (FRA) 6:2, 6:3
2000 Lindsay Davenport (USA) Martina Hingis (SWI) 6:1, 7:5
2001 Jennifer Capriati (USA) Martina Hingis (SWI) 6:4, 6:3
2002 Jennifer Capriati (USA) Martina Hingis (SWI) 4:6, 7:6(7), 6:2
2003 Serena Williams (USA) Venus Williams (USA) 7:6(4), 3:6, 6:4
2004 Justine Henin-Hardenne (BEL) Kim Clijsters (BEL) 6:3, 4:6, 6:3
2005 Serena Williams (USA) Lindsay Davenport (USA) 2:6, 6:3, 6:0
2006 Amelie Mauresmo (FRA) Justine Henin-Hardenne (BEL) 6:1, 2:0 (ret)
2007 Serena Williams (USA) Maria Sharapova (RUS) 6:1, 6:2
2008 Maria Sharapova (RUS) Ana Ivanovic (SRB) 7:5, 6:3
2009 Serena Williams (USA) Dinara Safina (RUS) 6:0, 6:3
2010 Serena Williams (USA) Justine Henin (BEL) 6:4, 3:6, 6:2
2011 Kim Clijsters (BEL) Li Na (PRC) 3:6, 6:3, 6:3
2012 Victoria Azarenka (BRS) Maria Sharapova (RUS) 6:3,6:0
2013 Victoria Azarenka (BRS) Li Na (PRC) 4:6, 6:4, 6:3
2014 Li Na (PRC) Dominika Cibulkova (SVK) 7:6 (7-3), 6:0
2015 Serena Williams (USA) Maria Sharapova (RUS) 6:3, 7:6(5)
2016 Angelique Kerber (GER) Serena Williams (USA) 6:4, 3:6, 6:4
2017 Serena Williams (USA) Venus Williams (USA) 6:4, 6:4
2018 Caroline Wozniacki (DEN) Simona Halep (ROM) 7:6(2), 3:6, 6:4


Men's Doubles
YEAR Winners
1905 Randolph Lycett (GB) / Tom Tachell (AUS)
1906 Rodney Heath (AUS) / Tony Wilding (AUS)
1907 Bill Gregg (AUS) / Harry Parker (AUS)
1908 Fred Alexander (USA) / Alfred Dunlop (AUS)
1909 J. Keane (AUS) / Ernie Parker (AUS)
1910 Ashley Campbell (AUS) / Horace Rice (AUS)
1911 Rodney Heath (AUS) / Randolph Lycett (GB)
1912 Charles Dixon (GB) / James Parke (IRE)
1913 Alf Hedeman (AUS) / Ernie Parker (AUS)
1914 Ashley Campbell (AUS) / Gerald Patterson (AUS)
1915 Horace Rice (AUS) / Clarence Todd (AUS)
1916 --
1917 ---
1918 ---
1919 Pat O'Hara Wood (AUS) / Ron Thomas (AUS)
1920 Pat O'Hara Wood (AUS) / Ron Thomas (AUS)
1921 Stanley Eaton (AUS) / Rhys Gemmell (AUS)
1922 John Hawkes (AUS) / Gerald Patterson (AUS)
1923 Pat O'Hara Wood (AUS) / Bert St John (AUS)
1924 James Anderson (AUS) / Norman Brookes (AUS)
1925 Pat O'Hara Wood (AUS) / Gerald Patterson (AUS)
1926 John Hawkes (AUS) / Gerald Patterson (AUS)
1927 John Hawkes (AUS) / Gerald Patterson (AUS)
1928 Jean Borotra (FRA) / Jacques Brugnon (FRA)
1929 Jack Crawford (AUS) / Harry Hopman (AUS)
1930 Jack Crawford (AUS) / Harry Hopman (AUS)
1931 Charles Donohoe (AUS) / Ray Dunlop (AUS)
1932 Jack Crawford (AUS) / Gar Moon (AUS)
1933 Keith Gledhill (AUS) / Ellsworth Vines (USA)
1934 Pat Hughes (GB) / Fred Perry (GB)
1935 Jack Crawford (AUS) / Vivian McGrath (AUS)
1936 Adrian Quist (AUS) / Don Turnbull (AUS)
1937 Adrian Quist (AUS) / Don Turnbull (AUS)
1938 John Bromwich (AUS) / Adrian Quist (AUS)
1939 John Bromwich (AUS) / Adrian Quist (AUS)
1940 John Bromwich (AUS) / Adrian Quist (AUS)
1941 ---
1942 ---
1943 ---
1944 ---
1945 ---
1946 John Bromwich (AUS) / Adrian Quist (AUS)
1947 John Bromwich (AUS) / Adrian Quist (AUS)
1948 John Bromwich (AUS) / Adrian Quist (AUS)
1949 John Bromwich (AUS) / Adrian Quist (AUS)
1950 John Bromwich (AUS) / Adrian Quist (AUS)
1951 Ken McGregor (AUS) / Frank Sedgman (AUS)
1952 Ken McGregor (AUS) / Frank Sedgman (AUS)
1953 Lew Hoad (AUS) / Ken Rosewall (AUS)
1954 Rex Hartwig (AUS) / Marvyn Rose (AUS)
1955 Vic Seixas (USA) / Tony Trabert (USA)
1956 Lew Hoad (AUS) / Ken Rosewall (AUS)
1957 Neale Fraser (AUS) / Lew Hoad (AUS)
1958 Ashley Cooper (AUS) / Neale Fraser (AUS)
1959 Rod Laver (AUS) / Robert Mark (AUS)
1960 Rod Laver (AUS) / Robert Mark (AUS)
1961 Rod Laver (AUS) / Robert Mark (AUS)
1962 Roy Emerson (AUS) / Neale Fraser (AUS)
1963 Bob Hewitt (RSA) / Fred Stolle (AUS)
1964 Bob Hewitt (RSA) / Fred Stolle (AUS)
1965 John Newcombe (AUS) / Tony Roche (AUS)
1966 Roy Emerson (AUS) / Fred Stolle (AUS)
1967 John Newcombe (AUS) / Tony Roche (AUS)
1968 Dick Crealy (AUS) / Allan Stone (AUS)
1969 Roy Emerson (AUS) / Rod Laver (AUS)
1970 Robert Lutz (USA) / Stan Smith (USA)
1971 John Newcombe (AUS) / Tony Roche (AUS)
1972 Owen Davidson (AUS) / Ken Rosewall (AUS)
1973 Mal Anderson (AUS) / John Newcombe (AUS)
1974 Rose Case (AUS) / Geoff Masters (AUS)
1975 John Alexander (AUS) / Phil Dent (AUS)
1976 John Newcombe (AUS) / Tony Roche (AUS)
1977 Arthur Ashe (USA) / Tony Roche (AUS)
The competition moved from January to December.
1977 Ray Ruffels (AUS) / Allan Stone (AUS)
1978 WOJCIECH FIBAK (POL) / Kim Warwick (AUS)
1979 Peter McNamara (AUS) / Paul McNamee (AUS)
1980 Mark Edmondson (AUS) / Kim Warwick (AUS)
1981 Mark Edmondson (AUS) / Kim Warwick (AUS)
1982 John Alexander (AUS) / John Fitzgerald (AUS)
1983 Mark Edmondson (AUS) / Paul McNamee (AUS)
1984 Mark Edmondson (AUS) / Sherwood Stewart (USA)
1985 Paul Annacone (USA) / Christo van Rensburg (RSA)
1986 no competition (the tournament moved back to January)
1987 Stefan Edberg (SWE) / Anders Jarryd (SWE)
1988 Rick Leach (USA) / Jim Pugh (USA)
1989 Rick Leach (USA) / Jim Pugh (USA)
1990 Pieter Aldrich (RSA) / Danie Visser (RSA)
1991 Scott Davis (USA) / David Pate (USA)
1992 Todd Woodbridge (AUS) / Mark Woodforde (AUS)
1993 Danie Visser (RSA) / Laurie Warder (AUS)
1994 Jacco Eltingh (NED) / Paul Haarhuis (NED)
1995 Jared Palmer (USA) / Richey Reneberg (AUS)
1996 Stefan Edberg (SWE) / Petr Korda (CZE)
1997 Todd Woodbridge (AUS) / Mark Woodforde (AUS)
1998 Jonas Bjoerkman (SWE) / Jacco Eltingh (NED)
1999 Jonas Bjoerkman (SWE) / Patrick Rafter (AUS)
2000 Ellis Ferreira (RSA) / Rick Leach (USA)
2001 Jonas Bjoerkman (SWE) / Todd Woodbridge (AUS)
2002 Mark Knowles (BAH) / Daniel Nestor (CAN)
2003 Michael Llodra (FRA) / Fabrice Santoro (FRA)
2004 Michael Llodra (FRA) / Fabrice Santoro (FRA)
2005 Wayne Black (ZIM) / Kevin Ullyett (ZIM)
2006 Bob Bryan (USA) / Mike Bryan (USA)
2007 Bob Bryan (USA) / Mike Bryan (USA)
2008 Jonathan Erlich (ISR) / Andy Ram (ISR)
2009 Bob Bryan (USA) / Mike Bryan (USA)
2010 Bob Bryan (USA) / Mike Bryan (USA)
2011 Bob Bryan (USA) / Mike Bryan (USA)
2012 Leander Paes (IND) / Radek Stepanek (CZE)
2013 Bob Bryan (USA) / Mike Bryan (USA)
2014 ŁUKASZ KUBOT (POL) / Robert Lindstedt (SWE)
2015 Simone Bolelli (ITA) / Fabio Fognini (ITA)
2016 Jamie Murray (GBR) / Bruno Soares (BRA)
2017 Henri Kontinen (FIN) / John Peers (AUS)
2018 Oliver Marach (AUT) / Mate Pavić (CRO)


Women's Doubles
YEAR Winners
1922 Esna Boyd Robertson (AUS) / Marjorie Mountain (AUS)
1923 Esna Boyd Robertson (AUS) / Sylvia Lance Harper (AUS)
1924 Daphne Akhurst Cozens (AUS) / Sylvia Lance Harper (AUS)
1925 Sylvia Lance Harper (AUS) / Daphne Akhurst Cozens (AUS)
1926 Meryl O'Hara Wood (AUS) / Esna Boyd Robertson (AUS)
1927 Meryl O'Hara Wood (AUS) / Louise Bickerton (AUS)
1928 Daphne Akhurst Cozens (AUS) / Esna Boyd Robertson (AUS)
1929 Daphne Akhurst Cozens (AUS) / Louise Bickerton (AUS)
1930 Margaret Molesworth (AUS) / Emily Hood (AUS)
1931 Daphne Akhurst Cozens (AUS) / Louise Bickerton (AUS)
1932 Coral McInnes Buttsworth (AUS) / Marjorie Cox Crawford (AUS)
1933 Margaret Molesworth (AUS) / Emily Wood Westacott (AUS)
1934 Margaret Molesworth (AUS) / Emily Wood Westacott (AUS)
1935 Evelyn Dearman (AUS) / Nancy Lyle (AUS)
1936 Thelma Coyne Long (AUS) / Nancye Wynne Bolton (AUS)
1937 Thelma Coyne Long (AUS) / Nancye Wynne Bolton (AUS)
1938 Thelma Coyne Long (AUS) / Nancye Wynne Bolton (AUS)
1939 Thelma Coyne Long (AUS) / Nancye Wynne Bolton (AUS)
1940 Thelma Coyne Long (AUS) / Nancye Wynne Bolton (AUS)
1941 ---
1942 ---
1943 ---
1944 ---
1945 ---
1946 Joyce Fitch (AUS) / Mary Bevis Hawton (AUS)
1947 Thelma Coyne Long (AUS) / Nancye Wynne Bolton (AUS)
1948 Thelma Coyne Long (AUS) / Nancye Wynne Bolton (AUS)
1949 Thelma Coyne Long (AUS) / Nancye Wynne Bolton (AUS)
1950 Louise Brough (USA) / Doris Hart(USA)
1951 Thelma Coyne Long (AUS) / Nancye Wynne Bolton (AUS)
1952 Thelma Coyne Long (AUS) / Nancye Wynne Bolton (AUS)
1953 Maureen Connolly (USA) / Julia Sampson (USA)
1954 Mary Bevis Hawton (AUS) / Thelma Coyne Long (AUS)
1955 Mary Bevis Hawton (AUS) / Beryl Penrose (AUS)
1956 Mary Bevis Hawton (AUS) / Thelma Coyne Long (AUS)
1957 Althea Gibson (USA) / Shirley Fry Irvin (USA)
1958 Mary Bevis Hawton (AUS) / Thelma Coyne Long (AUS)
1959 Renee Shuurman Haygarth (RSA) / Sandra Reynolds Price (RSA)
1960 Maria Bueno (BRA) / Christine Truman (GB)
1961 Mary Carter Reitano (AUS) / Margaret Smith Court (AUS)
1962 Margaret Smith Court (AUS) / Robyn Ebbern (AUS)
1963 Margaret Smith Court (AUS) / Robyn Ebbern (AUS)
1964 Judy Tegart Dalton (AUS) / Lesley Turner Bowrey (AUS)
1965 Margaret Smith Court (AUS) / Lesley Turner Bowrey (AUS)
1966 Carole Caldwell Graebner (USA) / Nancy Richey Gunter (USA)
1967 Lesley Turner Bowrey (AUS) / Judy Tegart Dalton (AUS)
1968 Karen Krantzcke (AUS) / Kerry Ann Reid (AUS)
1969 Margaret Smith Court (AUS) / Judy Tegart Dalton (AUS)
1970 Margaret Smith Court (AUS) / Judy Tegart Dalton (AUS)
1971 Margaret Smith Court (AUS) / Evonne Goolagong (AUS)
1972 Kerry Harris (AUS) / Helen Gourlay Cawley (AUS)
1973 Margaret Smith Court (AUS) / Virginia Wade (GB)
1974 Evonne Goolagong Cawley (AUS) / Peggy Michel (USA)
1975 Evonne Goolagong Cawley (AUS) / Peggy Michel (USA)
1976 Evonne Goolagong Cawley (AUS) / Helen Gourlay Cawley (AUS)
1977 Dianne Fromholtz Balestrat (AUS) / Helen Gourlay Cawley (AUS)
The competition moved from January to December.
1977 Mona Schallau Guerant (USA) / Kelly Melville Reid (AUS) Evonne Goolagong Cawley (AUS) / Helen Gourlay Cawley (AUS) shared title - no final due to rain-out
1978 Betsy Nagelsen (USA) / Renata Tomanova (CS)
1979 Judy Chaloner (AUS) / Dianne Evers (AUS)
1980 Martina Navratilova (CS) / Betsy Nagelsen (USA)
1981 Kathy Jordan (USA) / Anne Smith (USA)
1982 Martina Navratilova (USA) / Pam Shriver (USA)
1983 Martina Navratilova (USA) / Pam Shriver (USA)
1984 Martina Navratilova (USA) / Pam Shriver (USA)
1985 Martina Navratilova (USA) / Pam Shriver (USA)
1986 no competition (the tournament moved back to January)
1987 Martina Navratilova (USA) / Pam Shriver (USA)
1988 Martina Navratilova (USA) / Pam Shriver (USA)
1989 Martina Navratilova (USA) / Pam Shriver (USA)
1990 Jana Novotna (CS) / Helena Sukova (CS)
1991 Patty Fendick (USA) / Mary Joe Fernandez (USA)
1992 Arantxa Sanchez Vicario (ESP) / Helena Sukova (CS)
1993 Gigi Fernandez (USA) / Natalia Zvereva (BRS)
1994 Gigi Fernandez (USA) / Natalia Zvereva (BRS)
1995 Jana Novotna (CZE) / Arantxa Sanchez Vicario (ESP)
1996 Chanda Rubin (USA) / Arantxa Sanchez Vicario (ESP)
1997 Martina Hingis (SWI) / Natalia Zvereva (BRS)
1998 Martina Hingis (SWI) / Mirjana Lucic (CRO)
1999 Martina Hingis (SWI) / Anna Kurnikova (RUS)
2000 Lisa Raymond (USA) / Rennae Stubbs (AUS)
2001 Serena Williams (USA) / Venus Williams (USA)
2002 Martina Hingis (SWI) / Anna Kurnikova (RUS)
2003 Serena Williams (USA) / Venus Williams (USA)
2004 Virginia Ruano Pascual (ESP) / Paola Suarez (ARG)
2005 Svetlana Kuznetsova (RUS) / Alicia Molik (AUS)
2006 Yan Zi (PRC) / Zheng Jie (PRC)
2007 Cara Black (ZIM) / Lizel Huber (RSA)
2008 Alona Bondarenko (UKR) / Kateryna Bondarenko (UKR)
2009 Serena Williams (USA) / Venus Williams (USA)
2010 Serena Williams (USA) / Venus Williams (USA)
2011 Gisela Dulko (ARG) / Flavio Pennetta (ITA)
2012 Svetlana Kuznetsova (RUS) / Vera Zvonareva (RUS)
2013 Sara Errani (ITA) / Roberta Vinci (ITA)
2014 Sara Errani (ITA) / Roberta Vinci (ITA)
2015 Bethanie Mattek-Sands (USA) / Lucie Safarova (CZE)
2016 Martina Hingis (SWI) / Sania Mirza (IND)
2017 Bethanie Mattek-Sands (USA) / Lucie Safarova (CZE)
2018 Timea Babos (HUN) / Kristina Mladenovic (FRA)


Mixed Doubles
YEAR Winners
1922 Esna Boyd Robertson (AUS) / Jack Hawkes (AUS)
1923 Sylvia Lance (AUS) / Horace Rice (AUS)
1924 Daphne Akhurst (AUS) / Jim Willard (AUS)
1925 Daphne Akhurst (AUS) / Jim Willard (AUS)
1926 Esna Boyd Robertson (AUS) / Jack Hawkes (AUS)
1927 Esna Boyd Robertson (AUS) / Jack Hawkes (AUS)
1928 Daphne Akhurst (AUS) / Jean Borotra (FRA)
1929 Daphne Akhurst (AUS) / Gar Moon (AUS)
1930 Nell Hall Hopman (AUS) / Harry Hopman (AUS)
1931 Marjorie Cox Crawford (AUS) / Jack Crawford (AUS)
1932 Marjorie Cox Crawford (AUS) / Jack Crawford (AUS)
1933 Marjorie Cox Crawford (AUS) / Jack Crawford (AUS)
1934 Joan Hartigan Bathurst (AUS) / Gar Moon (AUS)
1935 Louise Bickerton (AUS) / Christian Boussus (FRA)
1936 Nell Hall Hopman (AUS) / Harry Hopman (AUS)
1937 Nell Hall Hopman (AUS) / Harry Hopman (AUS)
1938 Margaret Wilson (AUS) / John Bromwich (AUS)
1939 Nell Hall Hopman (AUS) / Harry Hopman (AUS)
1940 Nancye Wynne Bolton (AUS) / Colin Long (AUS)
1941 ---
1942 ---
1943 ---
1944 ---
1945 ---
1946 Nancye Wynne Bolton (AUS) / Colin Long (AUS)
1947 Nancye Wynne Bolton (AUS) / Colin Long (AUS)
1948 Nancye Wynne Bolton (AUS) / Colin Long (AUS)
1949 Doris Hart (USA) / Frank Sedgman (AUS)
1950 Doris Hart (USA) / Frank Sedgman (AUS)
1951 Thelma Coyne Long (AUS) / George Worthington (AUS)
1952 Thelma Coyne Long (AUS) / George Worthington (AUS)
1953 Julia Sampson (USA) / Rex Hartwig (USA)
1954 Thelma Coyne Long (AUS) / Rex Hartwig (USA)
1955 Thelma Coyne Long (AUS) / George Worthington (AUS)
1956 Beryl Penrose (AUS) / Neale Fraser (AUS)
1957 Fay Muller (GB) / Mal Anderson (AUS)
1958 Mary Bevis Hawton (AUS) / Bob Howe (AUS)
1959 Sandra Reynolds Price (RSA) / Bob Mark (AUS)
1960 Jan Lehane O'Neill (AUS) / Trevor Fancutt (RSA)
1961 Jan Lehane O'Neill (AUS) / Bob Hewitt (AUS)
1962 Lesley Turner Bowrey (AUS) / Fred Stolle (AUS)
1963 Margaret Smith Court (AUS) / Ken Fletcher (AUS)
1964 Margaret Smith Court (AUS) / Ken Fletcher (AUS)
1965 Robyn Ebbern (AUS) / Owen Davidson (AUS)
1966 Judy Tegart Dalton (AUS) / Tony Roche (AUS)
1967 Lesley Turner Bowrey (AUS) / Owen Davidson (AUS)
1968 Billie Jean King (USA) / Dick Crealy (AUS)
1969 Margaret Smith Court (AUS) / Marty Riessen (USA)
1970 - 1986 no competition
1987 Zina Garrison (USA) / Sherwood Stewart (USA)
1988 Jana Novotna (CS) / Jim Pugh (USA)
1989 Jana Novotna (CS) / Jim Pugh (USA)
1990 Natalia Zvereva (SOV) / Jim Pugh (USA)
1991 Jo Durie (GB) / Jeremy Bates (GB)
1992 Nicole Provis (AUS) / Mark Woodforde (AUS)
1993 Arantxa Sanchez Vicario (ESP) / Tood Woodbridge (AUS)
1994 Larysa Savchenko-Neiland (LAT) / Andrei Olchowski (RUS)
1995 Natalia Zvereva (BRS) / Rick Leach (USA)
1996 Larysa Savchenko-Neiland (LAT) / Mark Woodforde (AUS)
1997 Manon Bollegraf (NED) / Rick Leach (USA)
1998 Venus Williams (USA) / Justin Gimelstob (USA)
1999 Mariaan de Swardt (RSA) / David Adams (RSA)
2000 Rennae Stubbs (AUS) / Jared Palmer (USA)
2001 Corina Morariu (USA) / Ellis Ferreira (RSA)
2002 Daniela Hantuchova (SVK) / Kevin Ullyett (ZIM)
2003 Martina Navratilova (USA) / Leander Paes (IND)
2004 Yelena Bovina (RUS) / Nenad Zimonjic (SME)
2005 Samantha Stosur (AUS) / Scott Draper (AUS)
2006 Martina Hingis (SWI) / Mahesh Bhupathi (IND)
2007 Yelena Likhovtseva (RUS) / Daniel Nestor (CAN)
2008 Sun Tiantian (PRC) / Nenad Zimonjic (SRB)
2009 Sania Mirza (IND) / Mahesh Bhupathi (IND)
2010 Cara Black (ZIM) / Leander Paes (IND)
2011 Katarina Srebotnik (SLO) / Daniel Nestor (CAN)
2012 Bethanie Mattek-Sands (USA) / Horia Tecau (ROM)
2014 Jarmila Gajdosova (AUS) / Matthew Ebden (AUS)
2013 Kristina Mladenovic (FRA) / Daniel Nestor (CAN)
2015 Martina Hingis (SWI) / Leander Paes (IND)
2016 Elena Vesnina (RUS) / Bruno Soares (BRA)
2017Abigail Spears (USA) / Juan Sebastian Cabal (COL)
2018 Gabriela Dabrowski (CAN) / Mate Pavić (CRO)