EXERT Centrum Języków Obcych

US Open

US Open (oficjalna nazwa: The US Open Tennis Championships) to turniej tenisowy rozgrywany od 1881 roku w Nowym Jorku. Rozgrywany jest na przełomie sierpnia i września. Jest jeden z czterech turniejów Wielkiego Szlema.
Najważniejsze pięć konkurencji US Open to:
*turniej indywidualny mężczyzn - Gentlemen's Singles (128 zawodników)
*turniej indywidualny kobiet - Ladies' Singles (128 zawodniczek)
*turniej deblowy mężczyzn - Gentlemen's Doubles (64 pary)
*turniej deblowy kobiet - Ladies' Doubles (64 pary)
*turniej par mieszanych - Mixed Doubles (32 pary)


Men's Singles
YEAR Winner Runner-up Score
1881 Richard Sears (US) William Glyn (US) 6:0, 6:3, 6:2
1882 Richard Sears (US) Clarence Clark (US) 6:1, 6:4, 6:0
1883 Richard Sears (US) James Dwight (US) 6:2, 6:0, 9:7
1884 Richard Sears (US) Howard Taylor (US) 6:0, 1:6, 6:0, 6:2
1885 Richard Sears (US) Godfrey Brinley (US) 6:3, 4:6, 6:0, 6:3
1886 Richard Sears (US) Robert Livingston Beeckman (US) 4:6, 6:1, 6:3, 6:4
1887 Richard Sears (US) Henry Slocum (US) 6:1, 6:3, 6:2
1888 Henry Slocum (US) Howard Taylor (US) 6:4, 6:1, 6:0
1889 Henry Slocum (US) Quincy Shaw (US) 6:3, 6:1, 4:6, 6:2
1890 Oliver Campbell (US) Henry Slocum (US) 6:2, 4:6, 6:3, 6:1
1891 Oliver Campbell (US) Clarence Hobart (US) 2:6, 7:5, 7:9, 6:1, 6:2
1892 Oliver Campbell (US) Fred Hovey (US) 7:5, 3:6, 6:3, 7:5
1893 Robert Wrenn (US) Fred Hovey (US) 6:4, 3:6, 6:4, 6:4
1894 Robert Wrenn (US) Manliff Goodbody (US) 6:8, 6:1, 6:4, 6:4
1895 Fred Hovey (US) Robert Wrenn (US) 6:3, 6:2, 6:4
1896 Robert Wrenn (US) Fred Hovey (US) 7:5, 3:6, 6:0, 1:6, 6:1
1897 Robert Wrenn (US) Wilberforce Eaves (GB) 4:6, 8:6, 6:3, 2:6, 6:2
1898 Malcolm Whitman (US) Dwight Davis (US) 3:6, 6:2, 6:2, 6:1
1899 Malcolm Whitman (US) Jahial Parmly Paret (US) 6:1, 6:2, 3:6, 7:5
1900 Malcolm Whitman (US) William Larned (US) 6:4, 1:6, 6:2, 6:2
1901 William Larned (US) Beals Wright (US) 6:2, 6:8, 6:4, 6:4
1902 William Larned (US) Reginald Doherty (GB) 4:6, 6:2, 6:4, 8:6
1903 Lawrence Doherty (GB) William Larned (US) 6:0, 6:3, 10:8
1904 Holcombe Ward (US) William Clothier (US) 10:8, 6:4, 9:7
1905 Beals Wright (US) Holcombe Ward (US) 6:2, 6:1, 11:9
1906 William Clothier (US) Beals Wright (US) 6:3, 6:0, 6:4
1907 William Larned (US) Robert LeRoy (US) 6:2, 6:2, 6:4
1908 William Larned (US) Beals Wright (US) 6:1, 6:2, 8:6
1909 William Larned (US) William Clothier (US) 6:1, 6:2, 5:7, 1:6, 6:1
1910 William Larned (US) Tom Bundy (US) 6:1, 5:7, 6:0, 6:8, 6:1
1911 William Larned (US) Maurice McLoughlin (US) 6:4, 6:4, 6:2
1912 Maurice McLoughlin (US) Wallace F. Johnson (US) 3:6, 2:6, 6:2, 6:4, 6:2
1913 Maurice McLoughlin (US) Richard N. Williams (US) 6:4, 5:7, 6:3, 6:1
1914 Richard N. Williams (US) Maurice McLoughlin (US) 6:3, 8:6, 10:8
1915 Bill Johnston (US) Maurice McLoughlin (US) 1:6, 6:0, 7:5, 10:8
1916 Richard N. Williams (US) Bill Johnston (US) 4:6, 6:4, 0:6, 6:2, 6:4
1917 Lindley Murray (US) Nathaniel Niles (US) 5:7, 8:6, 6:3, 6:3
1918 Lindley Murray (US) Bill Tilden (US) 6:3, 6:1, 7:5
1919 Bill Johnston (US) Bill Tilden (US) 6:4, 6:4, 6:3
1920 Bill Tilden (US) Bill Johnston (US) 6:1, 1:6, 7:5, 5:7, 6:3
1921 Bill Tilden (US) Wallace Johnson (US) 6:1, 6:3, 6:1
1922 Bill Tilden (US) Bill Johnston (US) 4:6, 3:6, 6:2, 6:3, 6:4
1923 Bill Tilden (US) Bill Johnston (US) 6:4, 6:1, 6:4
1924 Bill Tilden (US) Bill Johnston (US) 6:1, 9:7, 6:2
1925 Bill Tilden (US) Bill Johnston (US)4:6, 11:9, 6:3, 4:6, 6:3
1926 Rene Lacoste (FRA) Jean Borotra (FRA) 6:4, 6:0, 6:4
1927 Rene Lacoste (FRA) Bill Tilden (US) 11:9, 6:3, 11:9
1928 Henri Cochet (FRA) Francis Hunter (US) 4:6, 6:4, 3:6, 7:5, 6:3
1929 Bill Tilden (US) Francis Hunter (US) 3:6, 6:3, 4:6, 6:2, 6:4
1930 John Doeg (US) Frank Shields (US) 10:8, 1:6, 6:4, 1:6, 6:4
1931 Ellsworth Vines (US) George Lott (US) 7:9, 6:3, 9:7, 7:5
1932 Ellsworth Vines (US) Henri Cochet (FRA) 6:4, 6:4, 6:4
1933 Fred Perry (GB) Jack Crawford (AUS) 6:3, 11:13, 4:6, 6:0, 6:1
1934 Fred Perry (GB) Wilmer Allison (US) 6:4, 6:3, 1:6, 8:6
1935 Wilmer Allison (US) Sidney Wood (US) 6:2, 6:2, 6:3
1936 Fred Perry (GB) Don Budge (US) 2:6, 6:2, 8:6, 1:6, 10:8
1937 Don Budge (US) Gottfried von Cramm (GER) 6:1, 7:9, 6:1, 3:6, 6:1
1938 Don Budge (US) Gene Mako (US) 6:3, 6:8, 6:2, 6:1
1939 Bobby Riggs (US) Welby van Horn (US) 6:4, 6:2, 6:4
1940 Donald McNeill (US) Bobby Riggs (US) 4:6, 6:8, 6:3, 6:3, 7:5
1941 Bobby Riggs (US) Frank Kovacs (US) 5:7, 6:1, 6:3, 6:3
1942 Ted Schroeder (US) Frank Parker (US) 8:6, 7:5, 3:6, 4:6, 6:2
1943 Joe Hunt (US) Jack Kramer (US) 6:3, 6:8, 10:8, 6:0
1944 Frank Parker (US) William Talbert (US) 6:4, 3:6, 6:3, 6:3
1945 Frank Parker (US) William Talbert (US) 14:12, 6:1, 6:2
1946 Jack Kramer (US) Tom Brown (US) 9:7, 6:3, 6:0
1947 Jack Kramer (US) Frank Parker (US) 4:6, 2:6, 6:1, 6:0, 6:3
1948 Ricardo Gonzalez (US) Eric Sturgess (RSA) 6:2, 6:3, 14:12
1949 Ricardo Gonzalez (US) Ted Schroeder (US) 16:18, 2:6, 6:1, 6:2, 6:4
1950 Arthur Larsen (US) Herb Flam (US) 6:3, 4:6, 5:7, 6:4, 6:3
1951 Frank Sedgman (AUS) Vic Seixas (US) 6:4, 6:1, 6:1
1952 Frank Sedgman (AUS) Gardnar Mulloy (US) 6:1, 6:2, 6:3
1953 Tony Trabert (US) Vic Seixas (US) 6:3, 6:2, 6:3
1954 Vic Seixas (US) Rex Hartwig (US) 3:6, 6:2, 6:4, 6:4
1955 Tony Trabert (US) Ken Rosewall (AUS) 9:7, 6:3, 6:3
1956 Ken Rosewall (AUS) Lew Hoad (AUS) 4:6, 6:2, 6:3, 6:3
1957 Malcolm Anderson (AUS) Ashley Cooper (AUS) 10:8, 7:5, 6:4
1958 Ashley Cooper (AUS) Malcolm Anderson (AUS) 6:2, 3:6, 4:6, 10:8, 8:6
1959 Neale Fraser (AUS) Alex Olmedo (PERU)6:3, 5:7, 6:2, 6:4
1960 Neale Fraser (AUS) Rod Laver (AUS) 6:4, 6:4, 9:7
1961 Roy Emerson (AUS) Rod Laver (AUS) 7:5, 6:3, 6:2
1962 Rod Laver (AUS) Roy Emerson (AUS) 6:2, 6:4, 5:7, 6:4
1963 Rafael Osuna (MEX) Frank Froehling (AUS) 7:5, 6:4, 6:2
1964 Roy Emerson (AUS) Fred Stolle (AUS) 6:4, 6:2, 6:4
1965 Manuel Santana (ES) Cliff Drysdale (RSA) 6:2, 7:9, 7:5, 6:1
1966 Fred Stolle (AUS) John Newcombe (AUS) 4:6, 12:10, 6:3, 6:4
1967 John Newcombe (AUS) Clark Graebner (US) 6:4, 6:4, 8:6
1968 Arthur Ashe (US) Tom Okker (NED) 14:12, 5:7, 6:3, 3:6, 6:3
1969 Rod Laver (AUS)Tony Roche (AUS) 7:9, 6:1, 6:2, 6:2
1970 Ken Rosewall (AUS) Tony Roche (AUS) 2:6, 6:4, 7:6(2), 6:3
1971 Stan Smith (US) Jan Kodes (CS) 3:6, 6:3, 6:2, 7:6(3)
1972 Ilie Nastase (RO) Arthur Ashe (US) 3:6, 6:3, 6:7(1), 6:4, 6:3
1973 John Newcombe (AUS) Jan Kodes (CS) 6:4, 1:6, 4:6, 6:2, 6:2
1974 Jimmy Connors (US) Ken Rosewall (AUS) 6:1, 6:0, 6:1
1975 Manuel Orantes (ES) Jimmy Connors (US) 6:4, 6:3, 6:3
1976 Jimmy Connors (US) Bjoern Borg (SWE) 6:4, 3:6, 7:6(9), 6:4
1977 Guillermo Vilas (ARG) Jimmy Connors (US) 2:6, 6:3, 7:5, 6:0
1978 Jimmy Connors (US) Bjoern Borg (SWE) 6:4, 6:2, 6:2
1979 John McEnroe (US) Vitas Gerulaitis (US) 7:5, 6:3, 6:3
1980 John McEnroe (US) Bjoern Borg (SWE) 7:6(4), 6:1, 6:7(5), 5:7, 6:4
1981 John McEnroe (US) Bjoern Borg (SWE) 4:6, 6:2, 6:4, 6:3
1982 Jimmy Connors (US) Ivan Lendl (CS) 6:3, 6:2, 4:6, 6:4
1983 Jimmy Connors (US) Ivan Lendl (CS) 6:3, 6:7(2), 7:5, 6:0
1984 John McEnroe (US) Ivan Lendl (CS) 6:3, 6:4, 6:1
1985 Ivan Lendl (CS) John McEnroe (US) 7:6(1), 6:3, 6:4
1986 Ivan Lendl (CS) Miroslav Mecir (CS) 6:4, 6:2, 6:0
1987 Ivan Lendl (CS) Mats Wilander (SWE) 6:7(7), 6:0, 7:6(4), 6:4
1988 Mats Wilander (SWE) Ivan Lendl (CS) 6:4, 4:6, 6:3, 5:7, 6:4
1989 Boris Becker (FRG) Ivan Lendl (CS) 7:6(2), 1:6, 6:3, 7:6(4)
1990 Pete Sampras (US) Andre Agassi (US) 6:4, 6:3, 6:2
1991 Stefan Edberg (SWE) Jim Courier (US) 6:2, 6:4, 6:0
1992 Stefan Edberg (SWE) Pete Sampras (US) 3:6, 6:4, 7:6(5), 6:2
1993 Pete Sampras (US) Cedric Pioline (FRA) 6:4, 6:4, 6:3
1994 Andre Agassi (US) Michael Stich (GER) 6:1, 7:6(5), 7:5
1995 Pete Sampras (US) Andre Agassi (US) 6:4, 6:3, 4:6, 7:5
1996 Pete Sampras (US) Michael Chang (US) 6:1, 6:4, 7:6(3)
1997 Patrick Rafter (AUS) Greg Rusedski (GB) 6:3, 6:2, 4:6, 7:5
1998 Patrick Rafter (AUS) Mark Philippoussis (AUS) 6:3, 3:6, 6:2, 6:0
1999 Andre Agassi (US) Todd Martin (US) 6:4, 6:7(5), 6:7(2), 6:3, 6:2
2000 Marat Safin (RUS) Pete Sampras (US) 6:4, 6:3, 6:3
2001 Lleyton Hewitt (AUS) Pete Sampras (US) 7:6(4), 6:1, 6:1
2002 Pete Sampras (US) Andre Agassi (US) 6:3, 6:4, 5:7, 6:4
2003 Andy Roddick (US) Juan Carlos Ferrero (ES) 6:3, 7:6(2), 6:3
2004 Roger Federer (SWI) Lleyton Hewitt (AUS) 6:0, 7:6(3), 6:0
2005 Roger Federer (SWI) Andre Agassi (US) 6:3, 2:6, 7:6(1), 6:1
2006 Roger Federer (SWI) Andy Roddick (US) 6:2, 4:6, 7:5, 6:1
2007 Roger Federer (SWI) Novak Djokovic (SRB) 7:6(4), 7:6(2), 6:4
2008 Roger Federer (SWI) Andy Murray (GB) 6:2, 7:5, 6:2
2009 Juan Martin del Potro (ARG) Roger Federer (SWI) 3:6, 7:6(5), 4:6, 7:6(4), 6:2
2010 Rafael Nadal (ES) Novak Djoković (SRB) 6:4, 5:7, 6:4, 6:2
2011 Novak Djoković (SRB) Rafael Nadal (ES) 6:2, 6:4, (3)6:7, 6:1
2012 Andy Murray (GB) Novak Djoković (SRB) 7:6(12:10), 7:5, 2:6, 3:6, 6:2
2013 Rafael Nadal (ES) Novak Djoković (SRB) 6:2, 3:6, 6:4, 6:1
2014 Marin Cilic (CRO) Kei Nishikori (JAP) 6:3, 6:3, 6:3
2015 Novak Djoković (SRB) Roger Federer (SWI) 6:4, 5:7, 6:4, 6:4
2016 Stan Wawrinka (SWI) Novak Djoković (SRB) 6:7(1:7), 6:4, 7:5, 6:3
2017 Rafael Nadal (ESP) Kevin Anderson (RSA) 6:3, 6:3, 6:4
2018 Novak Djoković (SRB) Juan Manuel del Potro (ARG) 6:3, 7:6(4), 6:3


Women's Singles
YEAR Winner Runner-up Score
1887 Ellen Hansell (US) Laura Knight (US) 6:1, 6:0
1888 Bertha Townsend (US) Ellen Hansell (US) 6:3, 6:5
1889 Bertha Townsend (US) Lida Voorhees (US) 7:5, 6:2
1890 Ellen Roosevelt (US) Bertha Townsend (US) 6:2, 6:2
1891 Mabel Cahill (GB) Ellen Roosevelt (US) 6:4, 6:1, 4:6, 6:3
1892 Mabel Cahill (GB) Elisabeth Moore (US) 5:7, 6:3, 6:4, 4:6, 6:2
1893 Aline Terry (US) Augusta Schultz (US) 6:1, 6:3
1894 Helen Hellwig (US) Aline Terry (US) 7:5, 3:6, 6:0, 3:6, 6:3
1895 Juliette Atkinson (US) Helen Hellwig (US) 6:4, 6:2, 6:1
1896 Elisabeth Moore (US) Juliette Atkinson (US) 6:4, 4:6, 6:2, 6:2
1897 Juliette Atkinson (US) Elisabeth Moore (US) 6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:3
1898 Juliette Atkinson (US) Marion Jones (US) 6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 7:5
1899 Marion Jones (US) Maud Banks (US) 6:1, 6:1, 7:5
1900 Myrtle McAteer (US) Edith Parker (US) 6:2, 6:2, 6:0
1901 Elisabeth Moore (US) Myrtle McAteer (US) 6:4, 3:6, 7:5, 2:6, 6:2
1902 Marion Jones (US) Elisabeth Moore (US) 6:1, 1:0, retired
1903 Elisabeth Moore (US) Marion Jones (US) 7:5, 8:6
1904 May Sutton (US) Elisabeth Moore (US) 6:1, 6:2
1905 Elisabeth Moore (US) Helen Homans (US) 6:4, 5:7, 6:1
1906 Helen Homans (US) Maud Barger-Wallach (US) 6:4, 6:3
1907 Evelyn Sears (US) Carrie Neely (US) 6:3, 6:2
1908 Maud Barger-Wallach (US) Evelyn Sears (US) 6:3, 1:6, 6:3
1909 Hazel Hotchkiss Wightman (US) Maud Barger-Wallach (US) 6:0, 6:1
1910 Hazel Hotchkiss Wightman (US) Louise Hammond (US) 6:4, 6:2
1911 Hazel Hotchkiss Wightman (US) Florence Sutton (US) 8:10, 6:1, 9:7
1912 Mary Browne (US) Eleonora Sears (US) 6:4, 6:2
1913 Mary Browne (US) Dorothy Green (US) 6:2, 7:5
1914 Mary Browne (US) Marie Wagner (US) 6:2, 1:6, 6:1
1915 Molla Bjurstedt (NOR) Hazel Hotchkiss Wightman (US) 4:6, 6:2, 6:0
1916 Molla Bjurstedt (NOR) Louise Hammond Raymond (US) 6:0, 6:1
1917 Molla Bjurstedt (NOR) Marion Vanderhoef (US) 4:6, 6:0, 6:2
1918 Molla Bjurstedt (NOR) Eleanor E. Goss (US) 6:4, 6:3
1919 Hazel Hotchkiss Wightman (US) Marion Zinderstein (US) 6:1, 6:2
1920 Molla Bjurstedt Mallory (US) Marion Zinderstein (US) 6:3, 6:1
1921 Molla Bjurstedt Mallory (US) Mary Browne (US) 4:6, 6:4, 6:2
1922 Molla Bjurstedt Mallory (US) Helen Wills (US) 6:3, 6:1
1923 Helen Wills (US) Molla Bjurstedt Mallory (US) 6:2, 6:1
1924 Helen Wills (US) Molla Bjurstedt Mallory (US) 6:1, 6:3
1925 Helen Wills (US) Kathleen McKane (GB) 3:6, 6:0, 6:2
1926 Molla Bjurstedt Mallory (US) Elisabeth Ryan (US) 4:6, 6:4, 9:7
1927 Helen Wills (US) Betty Nuthall (GB) 6:1, 6:4
1928 Helen Wills (US) Helen Jacobs (US) 6:2, 6:1
1929 Helen Wills (US) Phoebe Halcroft Watson (GB) 6:4, 6:2
1930 Betty Nuthall (GB) Anna McCune Harper (US) 6:1, 6:4
1931 Helen Wills Moody (US) Eileen Bennett Whitingstall (US) 6:4, 6:1
1932 Helen Hull Jacobs (US) Carolin Babcock (US) 6:2, 6:2
1933 Helen Hull Jacobs (US) Helen Wills Moody (US) 8:6, 3:6, 3:0, retired
1934 Helen Hull Jacobs (US) Sarah H. Palfrey (US) 6:1, 6:4
1935 Helen Hull Jacobs (US) Sarah H. Palfrey Fabyan (US) 6:2, 6:4
1936 Alice Marble (US) Helen Hull Jacobs (US) 4:6, 6:3, 6:2
1937 Anita Lizana (CHI) Jadwiga Jędrzejowska (PL) 6:4, 6:2
1938 Alice Marble (US) Nancye Wynne Bolton (AUS) 6:0, 6:3
1939 Alice Marble (US) Helen Hull Jacobs (US) 6:0, 8:10, 6:4
1940 Alice Marble (US) Helen Hull Jacobs (US) 6:2, 6:3
1941 Sarah Palfrey Cooke (US) Pauline Betz (US) 7:5, 6:2
1942 Pauline Betz (US) Louise Brough (US) 4:6, 6:1, 6:4
1943 Pauline Betz (US) Louise Brough (US) 6:3, 5:7, 6:3
1944 Pauline Betz (US) Margaret Osborne (US) 6:3, 8:6
1945 Sarah Palfrey Cooke (US) Pauline Betz (US) 3:6, 8:6, 6:4
1946 Pauline Betz (US) Patricia Canning (US) 11:9, 6:3
1947 Louise Brough (US) Margaret Osborne (US) 8:6, 4:6, 6:1
1948 Margaret Osborne DuPont (US) Louise Brough (US) 4:6, 6:4, 15:13
1949 Margaret Osborne DuPont (US) Doris Hart (US) 6:3, 6:1
1950 Margaret Osborne DuPont (US) Doris Hart (US) 6:4, 6:3
1951 Maureen Connolly (US) Shirley Fry (US) 6:3, 1:6, 6:4
1952 Maureen Connolly (US) Doris Hart (US) 6:3, 7:5
1953 Maureen Connolly (US) Doris Hart (US) 6:2, 6:4
1954 Doris Hart (US) Louise Brough (US) 6:8, 6:1, 8:6
1955 Doris Hart (US) Patricia Ward (AUS) 6:4, 6:2
1956 Shirley Fry (US) Althea Gibson (US) 6:3, 6:4
1957 Althea Gibson (US) Louise Brough (US) 6:3, 6:2
1958 Althea Gibson (US) Darlene Hard (US) 3:6, 6:1, 6:2
1959 Maria Bueno (BRA) Christine Truman (GB) 6:1, 6:4
1960 Darlene Hard (US) Maria Bueno (BRA) 6:4, 10:12, 6:4
1961 Darlene Hard (US) Ann Haydon-Jones (GB) 6:3, 6:4
1962 Margaret Smith (AUS) Darlene Hard (US) 9:7, 6:4
1963 Maria Bueno (BRA) Margaret Smith (AUS) 7:5, 6:4
1964 Maria Bueno (BRA) Carole Caldwell Graebner (US) 6:1, 6:0
1965 Margaret Smith (AUS) Billie Jean Moffitt (King) (US) 8:6, 7:5
1966 Maria Bueno (BRA) Nancy Richey (US) 6:3, 6:1
1967 Billie Jean King (US) Ann Haydon-Jones (GB) 11:9, 6:4
1968 Virginia Wade (GB) Billie Jean King (US) 6:4, 6:2
1969 Margaret Smith Court (AUS) Nancy Richey (US) 6:2, 6:2
1970 Margaret Smith Court (AUS) Rosemary Casals (US) 6:2, 2:6, 6:1
1971 Billie Jean King (US) Rosemary Casals (US) 6:4, 7:6(2)
1972 Billie Jean King (US) Kerry Melville (AUS) 6:3, 7:5
1973 Margaret Smith Court (AUS) Evonne Goolagong (AUS) 7:6(2), 5:7, 6:2
1974 Billie Jean King (US) Evonne Goolagong (AUS) 3:6, 6:3, 7:5
1975 Chris Evert (US) Evonne Goolagong (AUS) 5:7, 6:4, 6:2
1976 Chris Evert (US) Evonne Goolagong (AUS) 6:3, 6:0
1977 Chris Evert (US) Wendy Turnbull (AUS) 7:6(3), 6:2
1978 Chris Evert (US) Pam Shriver (US) 7:5, 6:4
1979 Tracy Austin (US) Chris Evert Lloyd (US) 6:4, 6:3
1980 Chris Evert Lloyd (US) Hana Mandlikova (CS) 5:7, 6:1, 6:1
1981 Tracy Austin (US) Martina Navratilova (US) 1:6, 7:6(4), 7:6(1)
1982 Chris Evert Lloyd (US) Hana Mandlikova (CS) 6:3, 6:1
1983 Martina Navratilova (US) Chris Evert Lloyd (US) 6:1, 6:3
1984 Martina Navratilova (US) Chris Evert Lloyd (US) 4:6, 6:4, 6:4
1985 Hana Mandlikova (CS) Martina Navratilova (US) 7:6(3), 1:6, 7:6(2)
1986 Martina Navratilova (US) Helena Sukova (CS) 6:3, 6:2
1987 Martina Navratilova (US) Steffi Graf (FRG) 7:6(4), 6:1
1988 Steffi Graf (FRG) Gabriela Sabatini (ARG) 6:3, 3:6, 6:1
1989 Steffi Graf (FRG) Martina Navratilova (US) 3:6, 7:5, 6:1
1990 Gabriela Sabatini (ARG) Steffi Graf (FRG) 6:2, 7:6(4)
1991 Monica Seles (YUG) Martina Navratilova (US) 7:6(1), 6:1
1992 Monica Seles (YUG) Arantxa Sanchez Vicario (ES) 6:3, 6:3
1993 Steffi Graf (GER) Helena Sukova (CZ) 6:3, 6:3
1994 Arantxa Sanchez Vicario (ES) Steffi Graf (GER) 1:6, 7:6(3), 6:4
1995 Steffi Graf (GER) Monica Seles (US) 7:6(6), 0:6, 6:3
1996 Steffi Graf (GER) Monica Seles (US) 7:5, 6:4
1997 Martina Hingis (SWI) Venus Williams (US) 6:0, 6:4
1998 Lindsay Davenport (US) Martina Hingis (SWI) 6:3, 7:5
1999 Serena Williams (US) Martina Hingis (SWI) 6:3, 7:6(4)
2000 Venus Williams (US) Lindsay Davenport (US) 6:4, 7:5
2001 Venus Williams (US) Serena Williams (US) 6:2, 6:4
2002 Serena Williams (US) Venus Williams (US) 6:4, 6:3
2003 Justine Henin-Hardenne (BEL) Kim Clijsters (BEL) 7:5, 6:1
2004 Svetlana Kuznetsova (RU) Elena Dementyeva (RU) 6:3, 7:5
2005 Kim Clijsters (BEL) Mary Pierce (FR) 6:3, 6:1
2006 Maria Sharapova (RU) Justine Henin-Hardenne (BEL) 6:4, 6:4
2007 Justine Henin (BEL) Svetlana Kuznetsova (RU) 6:1, 6:3
2008 Serena Williams (US) Jelena Jankovic (SRB) 6:4, 7:5
2009 Kim Clijsters (BEL) Caroline Wozniacki (DK) 7:5, 6:3
2010 Kim Clijsters (BEL) Wiera Zwonariova (RU) 6:2, 6:1
2011 Samantha Stosur (AUS) Serena Williams (US) 6:2, 6:3
2012 Serena Williams (US) Victoria Azarenka (BRS) 6:2, 2:6, 7:5
2013 Serena Williams (US) Victoria Azarenka (BRS) 7:5, 6:7 (6:8), 6:1
2014 Serena Williams (US) Caroline Wozniacki (DEN) 6:3, 6:3
2015 Flavia Pennetta (ITA) Roberta Vinci (ITA) 7:6(4), 6:2
2016 Angelique Kerber (GER) Karolina Pliskova (CZE) 6:3, 4:6, 6:4
2017 Sloane Stephens (USA) Madison Keys (USA) 6:3, 6:0
2018 Naomi Osaka (JAP) Serena Williams (USA) 6:2, 6:4


Men's Doubles
YEAR Winners
1881 Clarence Clark (US) / Frederick Winslow Taylor (US)
1882 Richard Sears (US) / James Dwight (US)
1883 Richard Sears (US) / James Dwight (US)
1884 Richard Sears (US) / James Dwight (US)
1885 Richard Sears (US) / James Dwight (US)
1886 Richard Sears (US) / James Dwight (US)
1887 Richard Sears (US) / James Dwight (US)
1888 Oliver Campbell (US) / Valentine Hall (US)
1889 Henry Slocum (US) / Howard Taylor (US)
1890 Valentine Hall (US) / Clarence Hobart (US)
1891 Oliver Campbell (US) / Bob Huntington (US)
1892 Oliver Campbell (US) / Bob Huntington (US)
1893 Clarence Hobart (US) / Fred Hovey (US)
1894 Clarence Hobart (US) / Fred Hovey (US)
1895 Malcolm Chace (US) / Robert Wrenn (US)
1896 Carr Neel (US) / Samuel Neel (US)
1897 Leo Ware (US) / Gordon Sheldon (US)
1898 Leo Ware (US) / Gordon Sheldon (US)
1899 Holcombe Ward (US) / Dwight Davis (US)
1900 Holcombe Ward (US) / Dwight Davis (US)
1901 Holcombe Ward (US) / Dwight Davis (US)
1902 Reggie Doherty (GB) / Laurie Doherty (GB)
1903 Reggie Doherty (GB) / Laurie Doherty (GB)
1904 Holcombe Ward (US) / Beals Wright (US)
1905 Holcombe Ward (US) / Beals Wright (US)
1906 Holcombe Ward (US) / Beals Wright (US)
1907 Fred Alexander (US) / Harold Hackett (US)
1908 Fred Alexander (US) / Harold Hackett (US)
1909 Fred Alexander (US) / Harold Hackett (US)
1910 Fred Alexander (US) / Harold Hackett (US)
1911 Raymond Little (US) / Gustav Touchard (US)
1912 Maurice McLoughlin (US) / Tom Bundy (US)
1913 Maurice McLoughlin (US) / Tom Bundy (US)
1914 Maurice McLoughlin (US) / Tom Bundy (US)
1915 Bill Johnston (US) / Clarence Griffin (US)
1916 Bill Johnston (US) / Clarence Griffin (US)
1917 Fred Alexander (US) / Harold Throckmorton (US)
1918 Bill Tilden (US) / Vincent Richards (US)
1919 Norman Brookes (AUS) / Gerald Patterson (AUS)
1920 Bill Johnston (US) / Clarence Griffin (US)
1921 Bill Tilden (US) / Vincent Richards (US)
1922 Bill Tilden (US) / Vincent Richards (US)
1923 Bill Tilden (US) / Brian Norton (GB)
1924 Howard Kinsey (US) / Robert Kinsey (US)
1925 Richard N. Williams (US) / Vincent Richards (US)
1926 Richard N. Williams (US) / Vincent Richards (US)
1927 Bill Tilden (US) / Frank Hunter (US)
1928 George Lott (US) / John Hennessey (US)
1929 George Lott (US) / John Doeg (US)
1930 George Lott (US) / John Doeg (US)
1931 Wilmer Allison (US) / John Van Ryn (US)
1932 Ellsworth Vines (US) / Keith Gledhill (AUS)
1933 George Lott (US) / Lester Stoefen (US)
1934 George Lott (US) / Lester Stoefen (US)
1935 Wilmer Allison (US) / John Van Ryn (US)
1936 Don Budge (US) / Gene Mako (US)
1937 Gottfried von Cramm (GER / Henner Henkel (GER)
1938 Don Budge (US) / Gene Mako (US)
1939 Adrian Quist (AUS) / John Bromwich (AUS)
1940 Jack Kramer (US) / Ted Schroeder (US)
1941 Jack Kramer (US) / Ted Schroeder (US)
1942 Gardnar Mulloy (US) / Bill Talbert (US)
1943 Jack Kramer (US) / Frank Parker (US)
1944 Don McNeill (US) / Bob Falkenburg (US)
1945 Gardnar Mulloy (US) / Bill Talbert (US)
1946 Gardnar Mulloy (US) / Bill Talbert (US)
1947 Jack Kramer (US) / Ted Schroeder (US)
1948 Gardnar Mulloy (US) / Bill Talbert (US)
1949 John Bromwich (AUS) / Bill Sidwell (AUS)
1950 John Bromwich (AUS) / Frank Sedgman (AUS)
1951 Ken McGregor (AUS) / Frank Sedgman (AUS)
1952 Mervyn Rose (AUS) / Vic Seixas (US)
1953 Rex Hartwig (AUS) / Mervyn Rose (AUS)
1954 Vic Seixas (US) / Tony Trabert (US)
1955 Kosei Kamo (JAP) / Atsushi Miyagi (JAP)
1956 Lew Hoad (AUS) / Ken Rosewall (AUS)
1957 Ashley Cooper (AUS) / Neale Fraser (AUS)
1958 Alex Olmedo (PERU) / Hamilton Richardson (US)
1959 Neale Fraser (AUS) / Roy Emerson (AUS)
1960 Neale Fraser (AUS) / Roy Emerson (AUS)
1961 Chuck McKinley (US) / Dennis Ralston (US)
1962 Rafael Osuna (MEX) / Antonio Palafox (MEX)
1963 Chuck McKinley (US) / Dennis Ralston (US)
1964 Chuck McKinley (US) / Dennis Ralston (US)
1965 Roy Emerson (AUS) / Fred Stolle (AUS)
1966 Roy Emerson (AUS) / Fred Stolle (AUS)
1967 John Newcombe (AUS) / Tony Roche (AUS)
1968 Bob Lutz (US) / Stan Smith (US)
1969 Ken Rosewall (AUS) / Fred Stolle (AUS)
1970 Pierre Barthes (FRA) / Niki Pilic (YUG)
1971 John Newcombe (AUS) / Roger Taylor (GB)
1972 Cliff Drysdale (RSA) / Roger Taylor (GB)
1973 Owen Davidson (AUS) / John Newcombe (AUS)
1974 Bob Lutz (US) / Stan Smith (US)
1975 Jimmy Connors (US) / Ilie Nastase (RO)
1976 Tom Okker (NED) / Marty Riessen (US)
1977 Bob Hewitt (RSA) / Frew McMillan (RSA)
1978 Bob Lutz (US) / Stan Smith (US)
1979 Peter Fleming (US) / John McEnroe (US)
1980 Bob Lutz (US) / Stan Smith (US)
1981 Peter Fleming (US) / John McEnroe (US)
1982 Kevin Curren (RSA) / Steve Denton (US)
1983 Peter Fleming (US) / John McEnroe (US)
1984 John Fitzgerald (AUS) / Tomas Smid (CS)
1985 Ken Flach (US) / Robert Seguso (US)
1986 Andres Gomez (ECU) / Slobodan Zivojinovic (YUG)
1987 Stefan Edberg (SWE) / Anders Jarryd (SWE)
1988 Sergio Casal (ES) / Emilio Sanchez (ES)
1989 John McEnroe (US) / Mark Woodforde (AUS)
1990 Pieter Aldrich (RSA) / Danie Visser (RSA)
1991 John Fitzgerald (AUS) / Anders Jarryd (SWE)
1992 Jim Grabb (US) / Richey Reneberg (US)
1993 Ken Flach (US) / Rick Leach (US)
1994 Jacco Eltingh (NED) / Paul Haarhuis (NED)
1995 Tood Woodbridge (AUS) / Mark Woodforde (AUS)
1996 Tood Woodbridge (AUS) / Mark Woodforde (AUS)
1997 Yevgeni Kafelnikov (RU) / Daniel Vacek (CZE)
1998 Sandon Stolle (AUS) / Cyril Suk (CZE)
1999 Sebastien Lareau (CAN) / Alex O’Brien (US)
2000 Lleyton Hewitt (AUS) / Max Mirny (BRS)
2001 Wayne Black (ZIM) / Kevin Ullyett (ZIM)
2002 Max Mirny (BRS) / Mahesh Bhupathi (IND)
2003 Jonas Bjoerkman (SWE) / Tood Woodbridge (AUS)
2004 Mark Knowles (BAH) / Daniel Nestor (CAN)
2005 Bob Bryan (US) / Mike Bryan (US)
2006 Martin Damm (CZE) / Leander Paes (IND)
2007 Simon Aspelin (SWE) / Julian Knowle (AUT)
2008 Bob Bryan (US) / Mike Bryan (US)
2009 Lukas Dlouhy (CZE) / Leander Paes (IND)
2010 Bob Bryan (US) / Mike Bryan (US)
2011 Juergen Melzer (AUT) / Philipp Petzschner (GER)
2012 Bob Bryan (US) / Mike Bryan (US)
2013 Leander Paes (IND) / Radek Stepanek (CZE)
2014 Bob Bryan (US) / Mike Bryan (US)
2015 Pierre Hughes-Herbert (FRA) / Nicolas Mahut (FRA)
2016 Jamie Murray (GB) / Bruno Soares (BRA)
2017 Jean-Julien Rojer (NED) / Horia Tecâu (ROM)
2018 Mike Bryan (USA) / Jack Sock (USA)


Women's Doubles
YEAR Winners
1889 Margarette Ballard (US) / Bertha Townsend (US)
1890 Ellen Roosevelt (US) / Grace Roosevelt (US)
1891 Mabel Cahill (GB) / Emma Leavitt Morgan (US)
1892 Mabel Cahill (GB) / Adeline McKinlay (US)
1893 Aline Terry (US) / Harriet Butcher (US)
1894 Helen Hellwig (US) / Juliette Atkinson (US)
1895 Helen Hellwig (US) / Juliette Atkinson (US)
1896 Elisabeth Moore (US) / Juliette Atkinson (US)
1897 Juliette Atkinson (US) / Kathleen Atkinson (US)
1898 Juliette Atkinson (US) / Kathleen Atkinson (US)
1899 Jane Craven (US) / Myrtle McAteer (US)
1900 Edith Parker (US) / Hallie Champlin (US)
1901 Juliette Atkinson (US) / Myrtle McAteer (US)
1902 Juliette Atkinson (US) / Marion Jones (US)
1903 Elisabeth Moore (US) / Carrie Neely (US)
1904 May Sutton Bundy (US) / Miriam Hall (US)
1905 Helen Homans (US) / Carrie Neely (US)
1906 Ann Burdette Coe (US) / Ethel Bliss Platt (US)
1907 Marie Wimer (US) / Carrie Neely (US)
1908 Evelyn Sears (US) / Margaret Curtis (US)
1909 Hazel Hotchkiss (US) / Edith Rotch (US)
1910 Hazel Hotchkiss (US) / Edith Rotch (US)
1911 Hazel Hotchkiss (US) / Eleonora Sears (US)
1912 Dorothy Green (US) / Mary Browne (US)
1913 Mary Browne (US) / Louise Riddell Williams (US)
1914 Mary Browne (US) / Louise Riddell Williams (US)
1915 Hazel Wightman (US) / Eleonora Sears (US)
1916 Molla Bjurstedt (NOR) / Eleonora Sears (US)
1917 Molla Bjurstedt (NOR) / Eleonora Sears (US)
1918 Marion Zinderstein (US) / Eleonora Sears (US)
1919 Marion Zinderstein (US) / Eleonora Sears (US)
1920 Marion Zinderstein (US) / Eleonora Sears (US)
1921 Mary Browne (US) / Louise Riddell Williams (US)
1922 Marion Zinderstein Jessup (US) / Helen Wills (US)
1923 Kitty McKane (GB) / Phyllis Howkins Covell (GB)
1924 Hazel Wightman (US) / Helen Wills (US)
1925 Mary Browne (US) / Helen Wills (US)
1926 Elizabeth Ryan (US) / Eleanor Goss (US)
1927 Kitty McKane Godfrey (GB) / Ermyntrude Harvey (GB)
1928 Hazel Wightman (US) / Helen Wills (US)
1929 Phoebe Holcroft Watson (GB) / Peggy Mitchell (GB)
1930 Betty Nuthall (GB) / Sarah Palfrey Cooke (US)
1931 Betty Nuthall (GB) / E. Bennett Whittingstall (GB)
1932 Helen Hull Jacobs (US) / Sarah Palfrey Cooke (US)
1933 Betty Nuthall (GB) / Freda James (GB)
1934 Helen Hull Jacobs (US) / Sarah Palfrey Cooke (US)
1935 Helen Hull Jacobs (US) / Sarah Palfrey Cooke (US)
1936 Marjorie Gladman Van Ryn (US) / Carolin Babcock (US)
1937 Sarah Palfrey Cooke (US) / Alice Marble (US)
1938 Sarah Palfrey Cooke (US) / Alice Marble (US)
1939 Sarah Palfrey Cooke (US) / Alice Marble (US)
1940 Sarah Palfrey Cooke (US) / Alice Marble (US)
1941 Sarah Palfrey Cooke (US) / Margaret DuPont (US)
1942 Louise Brough (US) / Margaret Osborne (US)
1943 Louise Brough (US) / Margaret Osborne (US)
1944 Louise Brough (US) / Margaret Osborne (US)
1945 Louise Brough (US) / Margaret Osborne (US)
1946 Louise Brough (US) / Margaret Osborne (US)
1947 Louise Brough (US) / Margaret Osborne (US)
1948 Louise Brough (US) / Margaret Osborne (US)
1949 Louise Brough (US) / Margaret Osborne (US)
1950 Louise Brough (US) / Margaret Osborne (US)
1951 Shirley Fry (US) / Doris Hart (US)
1952 Shirley Fry (US) / Doris Hart (US)
1953 Shirley Fry (US) / Doris Hart (US)
1954 Shirley Fry (US) / Doris Hart (US)
1955 Louise Brough (US) / Margaret Osborne DuPont (US)
1956 Louise Brough (US) / Margaret Osborne DuPont (US)
1957 Louise Brough (US) / Margaret Osborne DuPont (US)
1958 Jeanne Arth (US) / Darlene Hard (US)
1959 Jeanne Arth (US) / Darlene Hard (US)
1960 Maria Bueno (BRA) / Darlene Hard (US)
1961 Darlene Hard (US) / Lesley Turner (AUS)
1962 Maria Bueno (BRA) / Darlene Hard (US)
1963 Robyn Ebbern (AUS) / Margaret Smith Court (AUS)
1964 Billie Jean King (US) / Karen Hanze Susman (US)
1965 Carole Caldwell Graebner (US) / Nancy Richey (US)
1966 Maria Bueno (BRA) / Nancy Richey (US)
1967 Rosie Casals (US) / Billie Jean King (US)
1968 Nancy Richey (US) / Margaret Smith Court (AUS)
1969 Francoise Durr (FRA) / Darlene Hard (US)
1970 Margaret Smith Court (AUS) / Judy Tegart (AUS)
1971 Rosie Casals (US) / Judy Tegart (AUS)
1972 Francoise Durr (FRA) / Betty Stoeve (NED)
1973 Margaret Smith Court (AUS) / Virginia Wade (GB)
1974 Rosie Casals (US) / Billie Jean King (US)
1975 Margaret Smith Court (AUS) / Virginia Wade (GB)
1976 Delina Boshoff (RSA) / Ilana Kloss (RSA)
1977 Martina Navratilova (CS) / Betty Stoeve (NED)
1978 Billie Jean King (US) / Martina Navratilova (CS)
1979 Betty Stoeve (NED) / Wendy Turnbull (AUS)
1980 Billie Jean King (US) / Martina Navratilova (CS)
1981 Anne Smith (GB) / Kathy Jordan (US)
1982 Rosie Casals (US) / Wendy Turnbull (AUS)
1983 Pam Shriver (US) / Martina Navratilova (US)
1984 Pam Shriver (US) / Martina Navratilova (US)
1985 Claudia Kohde Kilsch (FRG) / Helena Sukova (CS)
1986 Martina Navratilova (US) / Pam Shriver (US)
1987 Martina Navratilova (US) / Pam Shriver (US)
1988 Gigi Fernandez (PUR) / Robin White (US)
1989 Hana Mandlikova (AUS) / Martina Navratilova (US)
1990 Gigi Fernandez (PUR) / Martina Navratilova (US)
1991 Pam Shriver (US) / Natalia Zverieva (BRS)
1992 Gigi Fernandez (US) / Natalia Zverieva (BRS)
1993 Arantxa Sanchez Vicario (ES) / Helena Sukova (CZE)
1994 Arantxa Sanchez Vicario (ES) / Jana Novotna (CZE)
1995 Natalia Zverieva (BRS) / Gigi Fernandez (US)
1996 Natalia Zverieva (BRS) / Gigi Fernandez (US)
1997 Jana Novotna (CZE) / Lindsay Davenport (US)
1998 Martina Hingis (SWI) / Jana Novotna (CZE)
1999 Serena Williams / Venus Williams (US)
2000 Julie Halard-Decugis (FRA) / Ai Sugiyama (JAP)
2001 Rennae Stubbs (AUS) / Lisa Raymond (US)
2002 Virginia Ruano Pascual (ES) / Paola Suarez (ARG)
2003 Virginia Ruano Pascual (ES) / Paola Suarez (ARG)
2004 Virginia Ruano Pascual (ES) / Paola Suarez (ARG)
2005 Lisa Raymond (US) / Samantha Stosur (AUS)
2006 Nathalie Dechy (FRA) / Wiera Zwonariova (RU)
2007 Nathalie Dechy (FRA) / Dinara Safina (RU)
2008 Cara Black (ZIM) / Liezel Huber (US)
2009 Serena Williams / Venus Williams (US)
2010 Vania King (US) / Yaroslava Shvedova (KAZ)
2011 Liezel Huber (US) / Lisa Raymond (US)
2012 Sara Errani (ITA) / Roberta Vinci (ITA)
2013 Andrea Hlavackova (CZE) / Lucie Hradecka (CZE)
2014 Ekaterina Makarova (RUS) / Elena Vesnina (RUS)
2015 Martina Hingis (SWI) / Sania Mirza (IND)
2016 Bethanie Mattek-Sands (US) / Lucie Safarova (CZE)
2017 Chan Yung-jan (TPI) / Martina Hingis (SWI)
2018 Ashleigh Barty (AUS) / CoCo Vandeweghe (USA)


Mixed Doubles
YEAR Winners
1892 Mabel Cahill (GB) / Clarence Hobart (US)
1893 Ellen Roosevelt (US) / Clarence Hobart (US)
1894 Juliette Atkinson (US) / Edwin Fisher (US)
1895 Juliette Atkinson (US) / Edwin Fisher (US)
1896 Juliette Atkinson (US) / Edwin Fisher (US)
1897 Laura Henson (US) / D.L. Magruder (US)
1898 Carrie Neely (US) / Edwin Fisher (US)
1899 Elizabeth Rastall (US) / Albert Hoskins (US)
1900 Margaret Hunnewell (US) / Alfred Codman (US)
1901 Marion Jones (US) / Ray Little (US)
1902 Elisabeth Moore (US) / Wylie Grant (US)
1903 Helen Chapman (US) / Harry Allen (US)
1904 Elisabeth Moore (US) / Wylie Grant (US)
1905 Augusta Schultz Hobart (US) / Clarence Hobart (US)
1906 Sarah Coffin (US) / Edward Dewhurst (AUS)
1907 May Sayres (US) / Wallace Johnson (US)
1908 Edith Rotch (US) / Nathaniel Niles (US)
1909 Hazel Hotchkiss (US) / Wallace Johnson (US)
1910 Hazel Hotchkiss (US) / Joseph Carpenter, Jr (US)
1911 Hazel Hotchkiss (US) / Wallace Johnson (US)
1912 Mary Browne (US) / Richard Williams (US)
1913 Mary Browne (US) / Bill Tilden (US)
1914 Mary Browne (US) / Bill Tilden (US)
1915 Hazel Wightman (US) / Harry Johnson (US)
1916 Eleonora Sears (US) / Willis Davis (US)
1917 Molla Bjurstedt (NOR) / Irving Wright (US)
1918 Hazel Wightman (US) / Irving Wright (US)
1919 Marion Zinderstein (US) / Vincent Richards (US)
1920 Hazel Wightman (US) / Wallace Johnson (US)
1921 Mary Browne (US) / Bill Johnston (US)
1922 Molla Bjurstedt-Mallory (US) / Bill Tilden (US)
1923 Molla Bjurstedt-Mallory (US) / Bill Tilden (US)
1924 Helen Wills (US) / Vincent Richards (US)
1925 Kitty McKane (GB) / Jack Hawkes (AUS)
1926 Elizabeth Ryan (US) / Jean Borotra (FRA)
1927 Eileen Bennett (GB) / Henri Cochet (FRA)
1928 Helen Wills (US) / Jack Hawkes (AUS)
1929 Betty Nuthall (GB) / George Lott (US)
1930 Edith Cross (GB) / Wilmer Allison (US)
1931 Betty Nuthall (GB) / George Lott (US)
1932 Sarah Palfrey (US) / Fred Perry (GB)
1933 Elizabeth Ryan (US) / Ellsworth Vines (US)
1934 Helen Hull Jacobs (US) / George Lott (US)
1935 Sarah Palfrey (US) / Enrique Maier (US)
1936 Alice Marble (US) / Gene Mako (US)
1937 Sarah Palfrey (US) / Don Budge (US)
1938 Alice Marble (US) / Don Budge (US)
1939 Alice Marble (US) / Harry Hopman (AUS)
1940 Alice Marble (US) / Bobby Riggs (US)
1941 Sarah Palfrey (US) / Jack Kramer (US)
1942 Louise Brough (US) / Ted Schroeder (US)
1943 Margaret Osborne (US) / Bill Talbert (US)
1944 Margaret Osborne (US) / Bill Talbert (US)
1945 Margaret Osborne (US) / Bill Talbert (US)
1946 Margaret Osborne (US) / Bill Talbert (US)
1947 Louise Brough (US) / John Bromwich (AUS)
1948 Louise Brough (US) / Tom Brown (US)
1949 Louise Brough (US) / Eric Sturgess (RSA)
1950 Margaret Osborne DuPont (US) / Ken McGregor (US)
1951 Doris Hart (US) / Frank Segdman (AUS)
1952 Doris Hart (US) / Frank Segdman (AUS)
1953 Doris Hart (US) / Vic Seixas (US)
1954 Doris Hart (US) / Vic Seixas (US)
1955 Doris Hart (US) / Vic Seixas (US)
1956 Margaret Osborne DuPont (US) / Ken Rosewall (AUS)
1957 Althea Gibson (US) / Kurt Nielsen (DK)
1958 Margaret Osborne DuPont (US) / Neale Fraser (AUS)
1959 Margaret Osborne DuPont (US) / Neale Fraser (AUS)
1960 Margaret Osborne DuPont (US) / Neale Fraser (AUS)
1961 Margaret Smith (AUS) / Bob Mark (AUS)
1962 Margaret Smith (AUS) / Fred Stolle (AUS)
1963 Margaret Smith (AUS) / Ken Fletcher (AUS)
1964 Margaret Smith (AUS) / John Newcombe (AUS)
1965 Margaret Smith (AUS) / Fred Stolle (AUS)
1966 Donna Floyd Fales (US) / Owen Davidson (US)
1967 Billie Jean King (US) / Owen Davidson (US)
1968 Mary Ann Eisel (US) / Peter Curtis (GB)
1969 Margaret Smith Court (AUS) / Marty Riessen (US)
1970 Margaret Smith Court (AUS) / Marty Riessen (US)
1971 Billie Jean King (US) / Owen Davidson (US)
1972 Margaret Smith Court (AUS) / Marty Riessen (US)
1973 Billie Jean King (US) / Owen Davidson (US)
1974 Pam Teeguarden (US) / Geoff Masters (AUS)
1975 Rosie Casals (US) / Dick Stockton (US)
1976 Billie Jean King (US) / Phil Dent (AUS)
1977 Betty Stoeve (NED) / Frew McMillan (RSA)
1978 Betty Stoeve (NED) / Frew McMillan (RSA)
1979 Greer Stevens (RSA) / Bob Hewitt (AUS)
1980 Wendy Turnbull (AUS) / Marty Riessen (US)
1981 Anne Smith (US) / Kevin Curren (RSA)
1982 Anne Smith (US) / Kevin Curren (RSA)
1983 Elizabeth Sayers (AUS) / John Fitzgerald (AUS)
1984 Manuela Maleeva (BG) / Tom Gullikson (US)
1985 Martin Navratilova (US) / Heinz Guenthardt (SWI)
1986 Raffaella Reggi (ITA) / Sergio Casal (ES)
1987 Martin Navratilova (US) / Emilio Sanchez (ES)
1988 Jana Novotna (CS) / Jim Pugh (US)
1989 Robin White (US) / Shelby Cannon (US)
1990 Elizabeth Smylie (AUS) / Tood Woodbridge (AUS)
1991 Manon Bollegraf (NED) / Tom Nijssen (NED)
1992 Nicole Povis (AUS) / Mark Woodforde (AUS)
1993 Helena Sukova (CZE) / Tood Woodbridge (AUS)
1994 Elna Reinach (RSA) / Patrick Galbraith (US)
1995 Meredith McGrath (US) / Matt Lucena (US)
1996 Lisa Raymond (US) / Patrick Galbraith (US)
1997 Manon Bollegraf (NED) / Rick Leach (US)
1998 Serena Williams (US) / Max Mirny (BRS)
1999 Ai Sugiyama (JAP) / Mahesh Bhupathy (IND)
2000 Arantxa Sanchez Vicario (ES) / Jared Palmer (US)
2001 Rennae Stubbs (AUS) / Tood Woodbridge (AUS)
2002 Lisa Raymond (US) / Mike Bryan (US)
2003 Katarina Srebotnik (SLO) / Bob Bryan (US)
2004 Wiera Zwonariova (RU) / Bob Bryan (US)
2005 Daniela Hantuchova (SK) / Mahesh Bhupathy (IND)
2006 Martina Navratilova (US) / Bob Bryan (US)
2007 Wiktoryja Azarenka (BRS) / Max Mirny (BRS)
2008 Cara Black (ZIM) / Leander Paes (IND)
2009 Carly Gullickson (US) / Travis Parrott (US)
2010 Liezel Huber (US) / Bob Bryan (US)
2011 Melanie Oudin (US) / Jack Sock (US)
2012 Ekaterina Makarova (RUS) / Bruno Soares (BRA)
2013 Andrea Hlavackova (CZE) / Max Mirny (BRS)
2014 Sania Mirza (IND) / Bruno Soares (BRA)
2015 Martina Hingis (SWI) / Leander Paes (IND)
2016 Laura Siegemund (GER) / Mate Pavic (CRO)
2017 Martina Hingis (SWI) / Jamie Murray (GB)
2018 Bethanie Mattek-Sands (USA) / Jamie Murray (USA)