EXERT Centrum Języków Obcych

Wimbledon

To rozgrywany od 1877 turniej tenisowy. Jego oficjalna nazwa to "The Championships", a Wimbledon to dzielnica Wielkiego Londynu, w której turniej się odbywa. Wraz z US Open, French Open oraz Australian Open zaliczany jest do tenisowego Wielkiego Szlema. Jednak uważany jest za najbardziej prestiżowy ze wszystkich turniejów tenisowych.
Najważniejsze pięć konkurencji Wimbledonu to:
*turniej indywidualny mężczyzn - Gentlemen's Singles (128 zawodników)
*turniej indywidualny kobiet - Ladies' Singles (128 zawodniczek)
*turniej deblowy mężczyzn - Gentlemen's Doubles (64 pary)
*turniej deblowy kobiet - Ladies' Doubles (64 pary)
*turniej par mieszanych - Mixed Doubles (48 par)


Gentlemen's Singles
YEAR Winner Runner-up Score
1877 Spencer Gore (GB) William Marshall (GB) 6-1,6-2,6-4
1878 Frank Hadow (GB) Spencer Gore (GB) 7-5, 6-1,9-7
1879 John Hartley (GB) Vere St. Leger Goold (GB) 6-2,6-4,6-2
1880 John Hartley (GB) Herbert Lawford (GB) 6-3, 6-2, 2-6, 6-3
1881 William Renshaw (GB) John Hartley (GB) 6-0, 6-1, 6-1
1882 William Renshaw (GB) Ernest Renshaw (GB) 6-1, 2-6, 4-6, 6-2, 6-2
1883 William Renshaw (GB) Ernest Renshaw (GB) 2-6, 6-3, 6-3, 4-6, 6-3
1884 William Renshaw (GB) Herbert Lawford (GB) 6-0, 6-4, 9-7
1885 William Renshaw (GB) Herbert Lawford (GB) 7-5, 6-2, 4-6, 7-5
1886 William Renshaw (GB) Herbert Lawford (GB) 6-0, 5-7, 6-3, 6-4
1887 Herbert Lawford (GB) William Renshaw (GB) 1-6, 6-3, 3-6, 6-4, 6-4
1888 Ernest Renshaw (GB) Herbert Lawford (GB) 6-3, 7-5. 6-0
1889 William Renshaw (GB) Ernest Renshaw (GB) 6-4, 6-1, 3-6, 6-0
1890 Willoughby Hamilton (GB) William Renshaw (GB) 6-8, 6-2, 3-6, 6-1, 6-1
1891 Wilfred Baddeley (GB) Joshua Pim (GB) 6-4, 1-6, 7-5, 6-0
1892 Wilfred Baddeley (GB) Joshua Pim (GB) 4-6, 6-3, 6-3, 6-2
1893 Joshua Pim (GB) Wilfred Baddeley (GB) 3-6, 6-1, 6-3, 6-2
1894 Joshua Pim (GB) Wilfred Baddeley (GB) 10-8, 6-2, 8-6
1895 Wilfred Baddeley (GB) Wilberforce Eaves (GB) 4-6, 2-6, 8-6, 6-2, 6-3
1896 Harold Mahony (GB) Wilfred Baddeley (GB) 6-2, 6-8, 5-7, 8-6, 6-3
1897 Reginald Doherty (GB) Harold Mahony (GB) 6-4, 6-4, 6-3
1898 Reginald Doherty (GB) Lawrence Doherty (GB) 6-3, 6-3, 2-6, 5-7, 6-1
1899 Reginald Doherty (GB) Arthur Gore (GB) 1-6, 4-6, 6-3, 6-3, 6-3
1900 Reginald Doherty (GB)Sydney Smith (GB) 6-8, 6-3, 6-1, 6-2
1901 Arthur Gore (GB) Reginald Doherty (GB) 4-6, 7-5, 6-4, 6-4
1902 Lawrence Doherty (GB) Arthur Gore (GB) 6-4, 6-3, 3-6, 6-0
1903 Lawrence Doherty (GB) Frank Riseley (GB) 7-5, 6-3, 6-0
1904 Lawrence Doherty (GB) Frank Riseley (GB) 6-1, 7-5, 8-6
1905 Lawrence Doherty (GB) Norman Brookes (AUS) 8-6, 6-2, 6-4
1906 Lawrence Doherty (GB) Frank Riseley (GB) 6-4, 4-6, 6-2, 6-3
1907 Norman Brookes (AUS) Arthur Gore (GB) 6-4, 6-2, 6-2
1908 Arthur Gore (GB) Herbert Barrett (GB) 6-3, 6-2, 4-6, 3-6, 6-4
1909 Arthur Gore (GB) Josiah Ritchie (GB) 6-8, 1-6, 6-2, 6-2, 6-2
1910 Anthony Wilding (NZL) Arthur Gore (GB) 6-4, 7-5, 4-6, 6-2
1911 Anthony Wilding (NZL) Herbert Barrett (GB) 6-4, 4-6, 2-6, 6-2, retired
1912 Anthony Wilding (NZL) Arthur Gore (GB) 6-4, 6-4, 4-6, 6-4
1913 Anthony Wilding (NZL) Maurice McLoughlin (USA) 8-6, 6-3, 10-8
1914 Norman Brookes (AUS) Anthony Wilding (NZL) 6-4, 6-4, 7-5
1915 --- --- ---
1916 --- --- ---
1917 --- --- ---
1918 ------ ---
1919 Gerald Patterson (AUS) Norman Brookes (AUS) 6-3, 7-5, 6-2
1920 Bill Tilden (USA) Gerald Patterson (AUS) 2-6, 6-3, 6-2, 6-4
1921 Bill Tilden (USA) Brian Norton (RSA) 4-6, 2-6, 6-1, 6-0, 7-5
1922 Gerald Patterson (AUS) Randolph Lycett (FRA) 6-3, 6-4, 6-2
1923 Bill Johnston (USA) Francis Hunter (USA) 6-0, 6-3, 6-1
1924 Jean Borotra (FRA) Rene Lacoste (FRA) 6-1, 3-6, 6-1, 3-6, 6-4
1925 Rene Lacoste (FRA) Jean Borotra (FRA) 6-3, 6-3, 4-6, 8-6
1926 Jean Borotra (FRA) Howard Kinsey (USA) 8-6, 6-1, 6-3
1927 Henri Cochet (FRA) Jean Borotra (FRA) 4-6, 4-6, 6-3, 6-4, 7-5
1928 Rene Lacoste (FRA) Henri Cochet (FRA) 6-1, 4-6, 6-4, 6-2
1929 Henri Cochet (FRA) Jean Borotra (FRA) 6-4, 6-3, 6-4
1930 Bill Tilden (USA) Wilmer Allison (USA) 6-3, 9-7, 6-4
1931 Sidney Wood (USA) Frank Shields (USA) walkover
1932 Ellsworth Vines (USA) Bunny Austin (GB) 6-2, 6-2, 6-0
1933 Jack Crawford (AUS) Ellsworth Vines (USA) 4-6, 11-9, 6-2, 2-6, 6-4
1934 Fred Perry (GB) Jack Crawford (AUS) 6-3, 6-0, 7-5
1935 Fred Perry (GB) Gottfried von Cramm (GER) 6-2, 6-4, 6-4
1936 Fred Perry (GB) Gottfried von Cramm (GER) 6-1, 6-1, 6-0
1937 Don Budge (USA) Gottfried von Cramm (GER) 6-3, 6-4, 6-2
1938 Don Budge (USA) Bunny Austin (GB) 6-1, 6-0, 6-3
1939 Bobby Riggs (USA) Elwood Cooke (USA) 2-6, 8-6, 3-6, 6-3, 6-2
1940 --- ------
1941 --- --- ---
1942 --- --- ---
1943 --- --- ---
1944--- --- ---
1945 --- --- ---
1946 Yvon Petra (FRA) Geoff Brown (AUS) 6-2, 6-4, 7-9, 5-7, 6-4
1947 Jack Kramer (USA) Tom Brown (USA) 6-1, 6-3, 6-2
1948 Bob Falkenburg (USA) John Bromwich (AUS) 7-5, 0-6, 6-2, 3-6, 7-5
1949 Ted Schroeder (USA) Jaroslav Drobny (CS) 3-6, 6-0, 6-3, 4-6, 6-4
1950 Budge Patty (USA) Frank Sedgman (AUS) 6-1, 8-10, 6-2, 6-3
1951 Dick Savitt (USA) Ken McGregor (AUS) 6-4, 6-4, 6-4
1952 Frank Sedgman (AUS) Jaroslav Drobny (EGY) 4-6, 6-2, 6-3, 6-2
1953 Vic Seixas (USA) Kurt Nielsen (DEN) 9-7, 6-3, 6-4
1954 Jaroslav Drobny (EGY) Ken Rosewall (AUS) 13-11, 4-6, 6-2, 9-7
1955 Tony Trabert (USA) Kurt Nielsen (DEN) 6-3, 7-5, 6-1
1956 Lew Hoad (AUS) Ken Rosewall (AUS) 6-2, 4-6, 7-5, 6-4
1957 Lew Hoad (AUS) Ashley Cooper (AUS) 6-2, 6-1, 6-2
1958 Ashley Cooper (AUS) Neale Fraser (AUS) 3-6, 6-3, 6-4, 13-11
1959 Alex Olmedo (USA) Rod Laver (AUS) 6-4, 6-3, 6-4
1960 Neale Fraser (AUS) Rod Laver (AUS) 6-4, 3-6, 9-7, 7-5
1961 Rod Laver (AUS) Chuck McKinley (USA) 6-3, 6-1, 6-4
1962 Rod Laver (AUS) Martin Mulligan (AUS) 6-2, 6-2, 6-1
1963 Chuck McKinley (USA) Fred Stolle (AUS) 9-7, 6-1, 6-4
1964 Roy Emerson (AUS) Fred Stolle (AUS) 6-4, 12-10, 4-6, 6-3
1965 Roy Emerson (AUS) Fred Stolle (AUS) 6-2, 6-4, 6-4
1966 Manuel Santana (ESP) Dennis Ralston (USA) 6-4, 11-9, 6-4
1967 John Newcombe (AUS) Wilhelm Bungert (FRG) 6-3, 6-1, 6-1
OPEN ERA
1968 Rod Laver (AUS) Tony Roche (AUS) 6-3, 6-4, 6-2
1969 Rod Laver (AUS) John Newcombe (AUS) 6-4, 5-7, 6-4, 6-4
1970John Newcombe (AUS) Ken Rosewall (AUS) 5-7, 6-3, 6-2, 3-6, 6-1
1971 John Newcombe (AUS) Stan Smith (USA) 6-3, 5-7, 2-6, 6-4, 6-4
1972 Stan Smith (USA) Ilie Nastase (ROM) 4-6, 6-3, 6-3, 4-6, 7-5
1973 Jan Kodes (CS) Alex Metreveli (SOV 6-1, 9-8(7-5), 6-3
1974 Jimmy Connors (USA) Ken Rosewall (AUS) 6-1, 6-1, 6-4
1975 Arthur Ashe (USA) Jimmy Connors (USA) 6-1, 6-1, 5-7, 6-4
1976 Bjorn Borg (SWE) Ilie Nastase (ROM) 6-4, 6-2, 9-7
1977 Bjorn Borg (SWE) Jimmy Connors (USA) 3-6, 6-2, 6-1, 5-7, 6-4
1978 Bjorn Borg (SWE) Jimmy Connors (USA) 6-2, 6-2, 6-3
1979 Bjorn Borg (SWE) Roscoe Tanner (USA) 6-7(4-7), 6-1, 3-6, 6-3, 6-4
1980 Bjorn Borg (SWE) John McEnroe (USA) 1-6, 7-5, 6-3, 6-7(16-18), 8-6
1981 John McEnroe (USA) Bjorn Borg (SWE) 4-6, 7-6(7-1), 7-6(7-4), 6-4
1982 Jimmy Connors (USA) John McEnroe (USA) 3-6, 6-3, 6-7(2-7), 7-6(7-5), 6-4
1983 John McEnroe (USA) Chris Lewis (NZL) 6-2, 6-2, 6-2
1984 John McEnroe (USA) Jimmy Connors (USA) 6-1, 6-2, 6-2
1985 Boris Becker (FRG) Kevin Curren (USA) 6-3, 6-7(4-7), 7-6(7-3), 6-4
1986 Boris Becker (FRG) Ivan Lendl (CS) 6-4, 6-3, 7-5
1987Pat Cash (AUS) Ivan Lendl (CS) 7-6(7-5), 6-2, 7-5
1988 Stefan Edberg (SWE) Boris Becker (FRG) 4-6, 7-6(7-2), 6-4, 6-2
1989 Boris Becker (FRG) Stefan Edberg (SWE) 6-0, 7-6(7-1), 6-4
1990 Stefan Edberg (SWE) Boris Becker (GER) 6-2, 6-2, 3-6, 3-6, 6-4
1991 Michael Stich (GER) Boris Becker (GER) 6-4, 7-6(7-4), 6-4
1992 Andre Agassi (USA) Goran Ivanisevic (CRO) 6-7(8-10), 6-4, 6-4, 1-6, 6-4
1993 Pete Sampras (USA) Jim Courier (USA) 7-6(7-3), 7-6(8-6), 3-6, 6-3
1994 Pete Sampras (USA) Goran Ivanisevic (CRO) 7-6(7-2), 7-6(7-5), 6-0
1995 Pete Sampras (USA) Boris Becker (GER) 6-7(5-7), 6-2, 6-4, 6-2
1996 Richard Krajicek (NED) MaliVai Washington (US) 6-3, 6-4, 6-3
1997 Pete Sampras (USA) Cedric Pioline (FRA) 6-4, 6-2, 6-4
1998 Pete Sampras (USA) Goran Ivanisevic (CRO) 6-7(2-7), 7-6(11-9), 6-4, 3-6, 6-2
1999 Pete Sampras (USA) Andre Agassi (USA) 6-3, 6-4, 7-5
2000 Pete Sampras (USA) Patrick Rafter (AUS) 6-7(10-12), 7-6(7-5), 6-4, 6-2
2001 Goran Ivanisevic (CRO) Patrick Rafter (AUS) 6-3, 3-6, 6-3, 2-6, 9-7
2002 Lleyton Hewitt (AUS) David Nalbandian (ARG) 6-1, 6-3, 6-2
2003 Roger Federer (SWI) Mark Philippoussis (AUS) 7-6(7-5), 6-2, 7-6(7-3)
2004 Roger Federer (SWI) Andy Roddick (USA) 4-6, 7-5, 7-6(7-3), 6-4
2005 Roger Federer (SWI) Andy Roddick (USA) 6-2, 7-6(7-2), 6-4
2006 Roger Federer (SWI) Rafael Nadal (ESP) 6-0, 7-6(7-5), 6-7(2-7), 6-3
2007 Roger Federer (SWI) Rafael Nadal (ESP) 7-6(9-7), 4-6, 7-6(7-3), 2-6, 6-2
2008 Rafael Nadal (ESP) Roger Federer (SWI) 6-4, 6-4, 6-7(5-7), 6-7(8-10), 9-7
2009 Roger Federer (SWI) Andy Roddick (USA) 5-7, 7-6(8-6), 7-6(7-5), 3-6, 16-14
2010 Rafael Nadal (ESP) Tomas Berdych (CZE) 6-3, 7-5, 6-4
2011 Novak Djokovic (SRB) Rafael Nadal (ESP) 6-4, 6-1, 1-6, 6-3
2012 Roger Federer (SWI) Andy Murray (GB) 4-6, 7-5, 6-3, 6-4
2013 Andy Murray (GB) Novak Djokovic (SRB) 6-4, 7-5, 6-4
2014 Novak Djokovic (SRB) Roger Federer (SWI) 6–7(7–9), 6–4, 7–6(4), 5–7, 6–4
2015 Novak Djokovic (SRB) Roger Federer (SWI) 7–6(1), 6–7(10–12), 6–4, 6–3
2016 Andy Murray (GB) Milos Raonic (CAN) 6–4, 7–6(3), 7–6(2)
2017 Roger Federer (SWI) Marin Čilić (CRO)6–3, 6–1, 6–4
2018 Novak Djoković (SRB) Kevin Anderson (RSA)6-2, 6-2, 7-6(3)


Ladies' Singles
YEAR Winner Runner-up Score
1884 Maud Watson (GB) Lillian Watson (GB) 6-8, 6-3, 6-3
1885 Maud Watson (GB) Blanche Bingley Hillyard (GB) 6-1, 7-5
1886 Blanche Bingley Hillyard (GB) Maud Watson (GB) 6-3, 6-3
1887 Lottie Dod (GB) Blanche Bingley Hillyard (GB) 6-2, 6-0
1888 Lottie Dod (GB) Blanche Bingley Hillyard (GB) 6-3, 6-3
1889 Blanche Bingley Hillyard (GB) Lena Rice (GB) 4-6, 8-6, 6-4
1890 Lena Rice (GB) May Jacks (GB) 6-4, 6-1
1891 Lottie Dod (GB) Blanche Bingley Hillyard (GB) 6-2, 6-1
1892 Lottie Dod (GB) Blanche Bingley Hillyard (GB) 6-1, 6-1
1893 Lottie Dod (GB) Blanche Bingley Hillyard (GB) 6-8, 6-1, 6-4
1894 Blanche Bingley Hillyard (GB) Edith Austin (GB) 6-1, 6-1
1895 Charlotte Cooper Sterry (GB) Helen Jackson (GB) 7-5, 8-6
1896 Charlotte Cooper Sterry (GB) Alice Simpson-Pickering (GB) 6-2, 6-3
1897 Blanche Bingley Hillyard (GB) Charlotte Cooper Sterry (GB) 5-7, 7-5, 6-2
1898 Charlotte Cooper Sterry (GB) Louise Martin (GB) 6-4, 6-4
1899 Blanche Bingley Hillyard (GB) Charlotte Cooper Sterry (GB) 6-2, 6-3
1900 Blanche Bingley Hillyard (GB) Charlotte Cooper Sterry (GB) 4-6, 6-4, 6-4
1901 Charlotte Cooper Sterry (GB) Blanche Bingley Hillyard (GB) 6-2, 6-2
1902 Muriel Robb (GB) Charlotte Cooper Sterry (GB) 7-5, 6-1
1903 Dorothea Douglass Lambert Chambers (GB) Ethel Thomson Larcombe (GB)4-6, 6-4, 6-2
1904 D. Douglass Lambert Chambers (GB) Charlotte Cooper Sterry (GB) 6-0, 6-3
1905 May Sutton Bundy (USA) D. Douglass Lambert Chambers (GB) 6-3, 6-4
1906 D. Douglass Lambert Chambers (GB) May Sutton Bundy (USA) 6-3, 9-7
1907May Sutton Bundy (USA) D. D. Lambert Chambers (GB) 6-1, 6-4
1908 Charlotte Cooper Sterry (GB) Agnes Morton (GB) 6-4, 6-4
1909 Dora Boothby (GB) Agnes Morton (GB) 6-4, 4-6, 8-6
1910 D. Douglass Lambert Chambers (GB) Dora Boothby (GB) 6-2, 6-2
1911 D. Douglass Lambert Chambers (GB) Dora Boothby (GB) 6-0, 6-0
1912 Ethel Thomson Larcombe (GB) Charlotte Cooper Sterry (GB) 6-3, 6-1
1913 D. Douglass Lambert Chambers (GB) Winifried McNair (GB) 6-0, 6-4
1914 D. Douglass Lambert Chambers (GB) Ethel Thomson Larcombe (GB) 7-5, 6-4
1915 --- --- ---
1916 --- --- ---
1917 --- --- ---
1918 --- --- ---
1919 Suzanne Lenglen (FRA) D. D. Lambert Chambers (GB) 10-8, 4-6, 9-7
1920 Suzanne Lenglen (FRA) D. D. Lambert Chambers (GB) 6-3, 6-0
1921 Suzanne Lenglen (FRA) Elizabeth Ryan (USA) 6-2, 6-0
1922 Suzanne Lenglen (FRA) Molla Bjurstedt Mallory (USA) 6-2, 6-0
1923 Suzanne Lenglen (FRA) Kitty McKane Godfree (GB) 6-2, 6-2
1924 Kitty McKane Godfree (GB) Helen Wills Moody (USA) 4-6, 6-4, 6-4
1925 Suzanne Lenglen (FRA) Joan Fry Lakeman (GB) 6-2, 6-0
1926 Kitty McKane Godfree (GB Lili de Alvarez (ESP) 6-2, 4-6, 6-3
1927 Helen Wills Moody (USA) Lili de Alvarez (ESP) 6-2, 6-4
1928 Helen Wills Moody (USA) Lili de Alvarez (ESP) 6-2, 6-3
1929 Helen Wills Moody (USA) Helen Jacobs (USA) 6-1, 6-2
1930 Helen Wills Moody (USA) Elizabeth Ryan (USA) 6-2, 6-2
1931 Cilly Aussem (GER) Hilde Krahwinkel Sperling (GER) 6-2, 7-5
1932 Helen Wills Moody (USA) Helen Jacobs (USA) 6-3, 6-1
1933 Helen Wills Moody (USA) Dorothy Round Little (GB) 6-4, 6-8, 6-3
1934 Dorothy Round Little (GB) Helen Jacobs (USA) 6-2, 5-7, 6-3
1935 Helen Wills Moody (USA) Helen Jacobs (USA) 6-3, 3-6, 7-5
1936 Helen Jacobs (USA) Hilde Krahwinkel Sperling (DEN) 6-2, 4-6, 7-5
1937 Dorothy Round Little (GB) Jadwiga Jędrzejowska (POL) 6-2, 2-6, 7-5
1938 Helen Wills Moody (USA) Helen Jacobs (USA) 6-4, 6-0
1939 Alice Marble (USA) Kay Stummers Bullitt (GB) 6-2, 6-0
1940 --- --- ---
1941 --- --- ---
1942 --- --- ---
1943 --- --- ---
1944 --- --- ---
1945 --- ------
1946 Pauline Betz Addie (USA) Louise Brough Clapp (USA) 6-2, 6-4
1947Margaret Osborne duPont (USA) Doris Hart (USA) 6-2, 6-4
1948 Louise Brough Clapp (USA) Doris Hart (USA) 6-3, 8-6
1949 Louise Brough Clapp (USA) Margaret Osborne duPont (USA) 10-8, 1-6, 10-8
1950 Louise Brough Clapp (USA) Margaret Osborne duPont (USA) 6-1, 3-6, 6-1
1951 Doris Hart (USA) Shirley Fry Irvin (USA) 6-1, 6-0
1952 Maureen Connolly Brinker (USA) Louise Brough Clapp (USA) 6-4, 6-3
1953 Maureen Connolly Brinker (USA) Doris Hart (USA) 8-6, 7-5
1954 Maureen Connolly Brinker (USA) Louise Brough Clapp (USA) 6-2, 7-5
1955 Louise Brough Clapp (USA) Beverly Baker Fleitz (USA) 7-5, 8-6
1956 Shirley Fry Irvin (USA) Angela Buxton (GB) 6-3, 6-1
1957 Althea Gibson (USA) Darlene Hard (USA) 6-3, 6-2
1958 Althea Gibson (USA) Angela Mortimer (GB) 8-6, 6-2
1959 Maria Bueno (BRA) Darlene Hard (USA) 6-4, 6-3
1960 Maria Bueno (BRA) Sandra Reynolds Price (ZAF) 8-6, 6-0
1961 Angela Mortimer Barrett (GB)Christine Truman Janes (GB) 4-6, 6-4, 7-5
1962 Karen Hanze Susman (USA) Vera Puzejova Sukova (CS) 6-4, 6-4
1963 Margaret Court (AUS) Billie Jean King (USA) 6-3, 6-4
1964 Maria Bueno (BRA) Margaret Court (AUS) 6-4, 7-9, 6-3
1965 Margaret Court (AUS) Maria Bueno (BRA) 6-4, 7-5
1966 Billie Jean King (USA) Maria Bueno (BRA) 6-3, 3-6, 6-1
1967 Billie Jean King (USA) Ann Haydon Jones (GB) 6-3, 6-4
OPEN ERA
1968 Billie Jean King (USA) Judy Tegart Dalton (AUS) 9-7, 7-5
1969 Ann Haydon Jones (GB) Billie Jean King (USA) 3-6, 6-3, 6-2
1970 Margaret Court (AUS) Billie Jean King (USA) 14-12, 11-9
1971 Evonne Goolagong Cawley (AUS) Margaret Court (AUS) 6-4, 6-1
1972 Billie Jean King (USA) Evonne Goolagong Cawley (AUS) 6-3, 6-3
1973 Billie Jean King (USA) Chris Evert (USA) 6-0, 7-5
1974 Chris Evert (USA) Olga Morozova (SOV) 6-0, 6-4
1975 Billie Jean King (USA) Evonne Goolagong Cawley (AUS) 6-0, 6-1
1976 Chris Evert (USA) Evonne Goolagong Cawley (AUS) 6-3, 4-6, 8-6
1977 Virginia Wade (GB) Betty Stoeve (NED) 4-6, 6-3, 6-1
1978 Martina Navratilova (USA) Chris Evert (USA) 2-6, 6-4, 7-5
1979 Martina Navratilova (USA) Chris Evert (USA) 6-4, 6-4
1980 Evonne Goolagong Cawley (AUS) Chris Evert (USA) 6-1, 7-6(7-4)
1981 Chris Evert (USA) Hana Mandlikova (CS) 6-2, 6-2
1982 Martina Navratilova (USA) Chris Evert (USA) 6-1, 3-6, 6-2
1983 Martina Navratilova (USA) Andrea Jaeger (USA) 6-0, 6-3
1984 Martina Navratilova (USA) Chris Evert (USA) 7-6(7-5), 6-2
1985 Martina Navratilova (USA) Chris Evert (USA) 4-6, 6-3, 6-2
1986Martina Navratilova (USA) Hana Mandlikova (CS) 7-6(7-1), 6-3
1987 Martina Navratilova (USA) Steffi Graf (FRG) 7-5, 6-3
1988 Steffi Graf (FRG) Martina Navratilova (USA) 5-7, 6-2, 6-1
1989 Steffi Graf (FRG) Martina Navratilova (USA) 6-2, 6-7(1-7),
6-1
1990 Martina Navratilova (USA) Zina Garrison (USA) 6-4, 6-1
1991 Steffi Graf (GER) Gabriela Sabatini (ARG) 6-4, 3-6, 8-6
1992 Steffi Graf (GER) Monica Seles (YUG) 6-2, 6-1
1993 Steffi Graf (GER) Jana Novotna (CZE) 7-6(8-6), 1-6,
6-4
1994 Conchita Martinez (ESP) Martina Navratilova (USA) 6-4, 3-6, 6-3
1995 Steffi Graf (GER) Arantxa Sanchez-Vicario (ESP) 4-6, 6-1, 7-5
1996 Steffi Graf (GER) Arantxa Sanchez-Vicario (ESP) 6-3, 7-5
1997 Martina Hingis (SWI) Jana Novotna (CZE) 2-6, 6-3, 6-3
1998 Jana Novotna (CZE) Nathalie Tauziat (FRA) 6-4, 7-6(7-2)
1999 Lindsay Davenport (USA) Steffi Graf (GER) 6-4, 7-5
2000 Venus Williams (USA) Lindsay Davenport (USA) 6-3, 7-6(7-3)
2001 Venus Williams (USA) Justine Henin (BEL) 6-2 3-6, 6-0
2002 Serena Williams (USA) Venus Williams (USA) 7-6(7-4), 6-3
2003 Serena Williams (USA) Venus Williams (USA) 4-6, 6-4, 6-2
2004 Maria Sharapova (RUS) Serena Williams (USA) 6-1, 6-4
2005 Venus Williams (USA) Lindsay Davenport (USA) 4-6, 7-6(7-4),
9-7
2006 Amelie Mauresmo (FRA) Justine Henin (BEL) 2-6, 6-3, 6-4
2007 Venus Williams (USA) Marion Bartoli (FRA) 6-4, 6-1
2008 Venus Williams (USA) Serena Williams (USA) 7-5, 6-4
2009 Serena Williams (USA) Venus Williams (USA) 7-6(7-3), 6-2
2010 Serena Williams (USA) Vera Zvonareva (RUS) 6-3, 6-2
2011 Petra Kvitova (CZE) Maria Sharapova (RUS) 6-3, 6-4
2012 Serena Williams (USA) Agnieszka Radwańska (POL) 6-1, 5-7, 6-2
2013 Marion Bartoli (FRA) Sabine Lisicki (GER) 6-1, 6-4
2014 Petra Kvitová (CZE) Eugenie Bouchard (CAN) 6–3, 6–0
2015 Serena Williams (USA) Garbine Muguruza (ESP)6–4, 6–4
2016 Serena Williams (USA)Angelique Kerber (GER) 7–5, 6–3
2017 Garbiñe Muguruza (ESP) Venus Williams (USA) 7–5, 6–0
2018 Angelique Kerber (GER) Serena Williams (USA) 6-3, 6-3


Gentlemen's Doubles
YEAR Winners
1884 William Renshaw / Ernest Renshaw (GB)
1885 William Renshaw / Ernest Renshaw (GB)
1886 William Renshaw / Ernest Renshaw (GB)
1887Herbert Wilberforce / Patrick Bowes-Lyon (GB)
1888William Renshaw / Ernest Renshaw (GB)
1889 William Renshaw / Ernest Renshaw (GB)
1890 Joshua Pim / Frank Stoker (IRE)
1891 Wilfred Baddeley / Herbert Baddeley (GB)
1892 Harry Barlow / E.W. Lewis (GB)
1893 Joshua Pim / Frank Stoker (IRE)
1894Wilfred Baddeley / Herbert Baddeley (GB)
1895 Wilfred Baddeley / Herbert Baddeley (GB)
1896 Wilfred Baddeley / Herbert Baddeley (GB)
1897 Lawrence Doherty / Reginald Doherty (GB)
1898 Lawrence Doherty / Reginald Doherty (GB)
1899 Lawrence Doherty / Reginald Doherty (GB)
1900 Lawrence Doherty / Reginald Doherty (GB)
1901 Lawrence Doherty / Reginald Doherty (GB)
1902 Frank Riseley / Sydney Smith (GB)
1903 Lawrence Doherty / Reginald Doherty (GB)
1904 Lawrence Doherty / Reginald Doherty (GB)
1905 Lawrence Doherty / Reginald Doherty (GB)
1906 Frank Riseley / Sydney Smith (GB)
1907 Norman Brookes (AUS) / Tony Wilding (NZL)
1908 Josiah Ritchie (GB) / Tony Wilding (NZL)
1909 Arthur Gore / Herbert Barrett (GB)
1910 Josiah Ritchie (GB) / Tony Wilding (NZL)
1911 Marc Decugis / Andre Gobert (FRA)
1912 Herbert Barrett / Charles Dixon (GB)
1913 Herbert Barrett / Charles Dixon (GB)
1914 Norman Brookes (AUS) / Tony Wilding (NZL)
1915 ---
1916 ---
1917 ---
1918 ---
1919 Ronald Thomas / Pat O’Hara Wood (AUS)
1920 Chuck Garland / R. Norris Williams (USA)
1921 Randolph Lycett / Max Woosnam (GB)
1922 James Anderson (AUS) / Randolph Lycett (GB)
1923 Randolph Lycett / Leslie Godfree (GB)
1924 Francis Hunter / Vincent Richards (USA)
1925 Jean Borotra / Rene Lacoste (FRA)
1926 Jacques Brugnon / Henri Cochet (FRA)
1927 Francis Hunter / Bill Tilden (USA)
1928 Jacques Brugnon / Henri Cochet (FRA)
1929 Wilmer Allison / John Van Ryn (USA)
1930 Wilmer Allison / John Van Ryn (USA)
1931 Wilmer Allison / John Van Ryn (USA)
1932 Wilmer Allison / John Van Ryn (USA)
1933 Rene Lacoste / Jacques Brugnon (FRA)
1934 George Lott / Lester Stoefen (USA)
1935 Jack Crawford / Adrian Quist (AUS)
1936 Pat Hughes / Raymond Tuckey (USA)
1937 Don Budge / Gene Mako (USA)
1938 Don Budge / Gene Mako (USA)
1939 Elwood Cooke / Bobby Riggs (USA)
1940 ---
1941 ---
1942 ---
1943 ---
1944 ---
1945 ---
1946 Thomas Brown / Jack Kramer (USA)
1947 Bob Falkenburg / Jack Kramer (USA)
1948 John Bromwich / Frank Sedgman (AUS)
1949 Pancho Gonzalez / Frank Parker (USA)
1950 John Bromwich / Adrian Quist (AUS)
1951 Ken McGregor / Frank Sedgman (AUS)
1952 Ken McGregor / Frank Sedgman (AUS)
1953 Lew Hoad / Ken Rosewall (AUS)
1954 Rex Hartwig / Mervyn Rose (AUS)
1955 Rex Hartwig / Lew Hoad (AUS)
1956 Lew Hoad / Ken Rosewall (AUS)
1957 Gardnar Mulloy / Budge Patty (USA)
1958 Sven Davidson / Ulf Schmidt (SWE)
1959 Roy Emerson / Neale Fraser (AUS)
1960 Rafael Osuna (MEX) / Dennis Ralston (USA)
1961 Roy Emerson / Neale Fraser (AUS)
1962 Bob Hewitt / Fred Stolle (AUS)
1963 Rafael Osuna / Antonio Palafox (MEX)
1964 Bob Hewitt / Fred Stolle (AUS)
1965 John Newcombe / Tony Roche (AUS)
1966 John Newcombe / Ken Fletcher (AUS)
1967 Bob Hewitt (RSA) / Frew McMillan (RSA)
OPEN ERA
1968 John Newcombe / Tony Roche (AUS)
1969 John Newcombe / Tony Roche (AUS)
1970 John Newcombe / Tony Roche (AUS)
1971 Roy Emerson / Rod Laver (AUS)
1972 Bob Hewitt (RSA) / Frew McMillan (RSA)
1973 Jimmy Connors (USA) / Ilie Nastase (ROM)
1974 John Newcombe / Tony Roche (AUS)
1975 Vitas Gerulaitis / Gene Mayer (USA)
1976 Brian Gotfried (USA) / Raul Ramirez (MEX)
1977 Ross Case / Geoff Masters (AUS)
1978 Bob Hewitt (RSA) / Frew McMillan (RSA)
1979 Peter Fleming / John McEnroe (USA)
1980 Peter McNamara / Paul McNamee (AUS)
1981 Peter Fleming / John McEnroe (USA)
1982 Peter McNamara / Paul McNamee (AUS)
1983 Peter Fleming / John McEnroe (USA)
1984 Peter Fleming / John McEnroe (USA)
1985 Heinz Guenthardt (SWI) / Balazs Taroczy (HUN)
1986 Joakim Nystroem / Mats Wilander (SWE)
1987 Ken Flach / Robert Seguso (USA)
1988 Ken Flach / Robert Seguso (USA)
1989 John Fitzgerald (AUS) / Anders Jarryd (SWE)
1990 Rick Leach / Jim Pugh (USA)
1991 John Fitzgerald (AUS) / Anders Jarryd (SWE)
1992 John McEnroe (USA) / Michael Stich (GER)
1993 Todd Woodbridge / Mark Woodforde (AUS)
1994 Todd Woodbridge / Mark Woodforde (AUS)
1995 Todd Woodbridge / Mark Woodforde (AUS)
1996 Todd Woodbridge / Mark Woodforde (AUS)
1997 Todd Woodbridge / Mark Woodforde (AUS)
1998 Jacco Eltingh / Paul Haarhuis (NED)
1999 Mahesh Bhupathi / Leander Paes (IND)
2000 Todd Woodbridge / Mark Woodforde (AUS)
2001 Donald Johnson / Jared Palmer (USA)
2002 Jonas Bjoerkman (SWE) / Todd Woodbridge (AUS)
2003 Jonas Bjoerkman (SWE) / Todd Woodbridge (AUS)
2004 Jonas Bjoerkman (SWE) / Todd Woodbridge (AUS)
2005 Stephen Huss (AUS) / Wesley Moodie (RSA)
2006 Bob Bryan / Mike Bryan (USA)
2007 Arnaud Clement / Michael Llodra (FRA)
2008 Daniel Nestor (CAN) / Nenad Zimonjic (SRB)
2009 Daniel Nestor (CAN) / Nenad Zimonjic (SRB)
2010 Juergen Melzer (AUT) / Philipp Petzschner (GER)
2011 Bob Bryan / Mike Bryan (USA)
2012 Jonathan Murray (GB) / Frederik Nielsen (DEN)
2013 Bo Bryan (USA) / Mike Bryan (USA)
2014 Vasek Pospisil (CAN) / Jack Sock (USA)
2015 Jean-Julien Rojer (HOL) / Horia Tecau (ROM)
2016 Pierre-Hugues Herbert (FRA) / Nicolas Mahut (FRA)
2017 Łukasz Kubot (POL) / Marcelo Melo (BRA)
2018 Mike Bryan (USA) / Jack Sock (USA)


Ladies' Doubles v
YEAR Winners
1913 Winifred McNair / Dora Boothby (GB)
1914 Elizabeth Ryan / Agnes Morton (GB)
1915 ---
1916 ---
1917 ---
1918 ---
1919 Suzanne Lenglen (FRA) / Elizabeth Ryan (USA)
1920 Suzanne Lenglen (FRA) / Elizabeth Ryan (USA)
1921 Suzanne Lenglen (FRA) / Elizabeth Ryan (USA)
1922 Suzanne Lenglen (FRA) / Elizabeth Ryan (USA)
1923 Suzanne Lenglen (FRA) / Elizabeth Ryan (USA)
1924 Hazel Hotchkiss Wightman / Helen Wills Moody (USA)
1925 Suzanne Lenglen (FRA) / Elizabeth Ryan (USA)
1926 Elizabeth Ryan (USA) / Mary Browne (USA)
1927 Helen Wills Moody / Elizabeth Ryan (USA)
1928 Phoebe Holcroft Watson / Peggy Saunders (USA)
1929 Phoebe Holcroft Watson / Peggy Saunders (USA)
1930 Helen Wills Moody / Elizabeth Ryan (USA)
1931 Dorothy Shepherd-Barron / Phyllis Mudford (GB)
1932 Doris Metaxa (FRA) / Josane Sigart (BEL)
1933 Simone Mathieu (FRA) / Elizabeth Ryan (USA)
1934 Simone Mathieu (FRA) / Elizabeth Ryan (USA)
1935 Freda James / Kay Stammers (GB)
1936 Freda James / Kay Stammers (GB)
1937 Simone Mathieu (FRA) / Billie Yorke (GB)
1938 Sarah Palfrey Cooke / Alice Marble (USA)
1939 Sarah Palfrey Cooke / Alice Marble (USA)
1940 ---
1941 ---
1942 ---
1943 ---
1944 ---
1945 ---
1946 Louise Brough Clapp / Margaret Osborne duPont (USA)
1947 Doris Hart / Patricia Canning Todd (USA)
1948 Louise Brough Clapp / Margaret Osborne duPont (USA)
1949 Louise Brough Clapp / Margaret Osborne duPont (USA)
1950 Louise Brough Clapp / Margaret Osborne duPont (USA)
1951 Shirley Fry Irvin / Doris Hart (USA)
1952 Shirley Fry Irvin / Doris Hart (USA)
1953 Shirley Fry Irvin / Doris Hart (USA)
1954 Louise Brough Clapp / Margaret Osborne duPont (USA)
1955 Angela Mortimer / Anne Shilcock (GB)
1956 Angela Buxton (GB) / Althea Gibson (USA)
1957 Althea Gibson / Darlene Hard (USA)
1958 Maria Bueno (BRA) / Althea Gibson (USA)
1959 Jeanne Arth / Darlene Hard (USA)
1960 Maria Bueno (BRA) / Darlene Hard (USA)
1961 Karen Hanze Susman / Billie Jean King (USA)
1962 Karen Hanze Susman / Billie Jean King (USA)
1963 Maria Bueno (BRA) / Darlene Hard (USA)
1964 Margaret Court / Leslie Turner Bowrey (AUS)
1965 Maria Bueno (BRA) / Billie Jean King (USA)
1966 Maria Bueno (BRA) / Nancy Richey (USA)
1967 Rosemary Casals / Billie Jean King (USA)
OPEN ERA
1968 Rosemary Casals / Billie Jean King (USA)
1969 Margaret Court / Judy Tegart Dalton (AUS)
1970 Rosemary Casals / Billie Jean King (USA)
1971 Rosemary Casals / Billie Jean King (USA)
1972 Billie Jean King (USA) / Betty Stoeve (NED)
1973 Rosemary Casals / Billie Jean King (USA)
1974 Evonne Goolagong Cawley (AUS) / Peggy Michel (USA)
1975 Ann Kiyomura / Kazuko Sawamatsu (JAP)
1976 Chris Evert (USA) / Martina Navratilova (CS/USA)
1977 Helen Gourlay Cawley (AUS) / JoAnne Russell (USA)
1978 Kerry Melville Reid / Wendy Turnbull (AUS)
1979 Billie Jean King / Martina Navratilova (USA)
1980 Kathy Jordan / Ann Smith (USA)
1981 Martina Navratilova / Pam Shriver (USA)
1982 Martina Navratilova / Pam Shriver (USA)
1983 Martina Navratilova / Pam Shriver (USA)
1984 Martina Navratilova / Pam Shriver (USA)
1985 Kathy Jordan (USA) / Elizabeth Sayers Smylie (AUS)
1986 Martina Navratilova / Pam Shriver (USA)
1987 Claudia Kohde-Kilsch (FRG) / Helena Sukova (CS)
1988 Steffi Graf (FRG) / Gabriela Sabatini (ARG)
1989 Jana Novotna / Helena Sukova (CS)
1990 Jana Novotna / Helena Sukova (CS)
1991 Larisa Savchenko-Neiland (LAT) / Natalia Zvereva (SOV/BRS)
1992 Gigi Fernandez (USA) / Natalia Zvereva (BRS)
1993 Gigi Fernandez (USA) / Natalia Zvereva (BRS)
1994 Gigi Fernandez (USA) / Natalia Zvereva (BRS)
1995 Jana Novotna (CZE) / Arantxa Sanchez Vicario (ESP)
1996 Martina Hingis (SWI) / Helena Sukova (CZE)
1997 Gigi Fernandez (USA) / Natalia Zvereva (BRS)
1998 Martina Hingis (SWI) / Helena Sukova (CZE)
1999 Lindsay Davenport / Corina Morariu (USA)
2000 Serena Williams / Venus Williams (USA)
2001 Lisa Raymond (USA) / Rennae Stubbs (AUS)
2002 Serena Williams / Venus Williams (USA)
2003 Kim Clijsters (BEL) / Ai Sugiyama (JAP)
2004 Cara Black (ZIM) / Rennae Stubbs (AUS)
2005 Cara Black / Liezel Huber (RSA)
2006 Zi Yan / Zheng Jie (PRC)
2007 Cara Black / Liezel Huber (RSA)
2008 Serena Williams / Venus Williams (USA)
2009 Serena Williams / Venus Williams (USA)
2010 Vania King (USA) / Yaroslava Shvedova (KAZ)
2011 Kveta Peschke (CZE), Katarina Srebotnik (SLO)
2012 Serena Williams / Venus Williams (USA)
2013 Hsieh Su-Wei (TAI) / Peng Shuai (PRC)
2014 Sara Errani (ITA) / Roberta Vinci (ITA)
2015 Martina Hingis (SWI) / Sania Mirza (IND)
2016 Serena Williams / Venus Williams (USA)
2017 Ekaterina Makarova (RUS) / Elena Vesnina (RUS)
2018 Barbora Krejcikova (CZE) / Katerina Siniakova (CZE)


Mixed Doubles
YEAR Winners
1913 Hope Crisp / Agnes Tuckey (GB)
1914 James Cecil Parke (IRE) / Ethel Thomson Larcombe (GB)
1915 ---
1916 ---
1917 ---
1918 ---
1919 Randolph Lycett (GB) / Elizabeth Ryan (USA)
1920 Gerald Patterson (AUS) / Suzanne Lenglen (FRA)
1921 Randolph Lycett (GB) / Elizabeth Ryan (USA)
1922 Pat O’Hara Wood (AUS) / Suzanne Lenglen (FRA)
1923 Randolph Lycett (GB) / Elizabeth Ryan (USA)
1924 John Gilbert / Kathleen McKane (GB)
1925 Jean Borotra / Suzanne Lenglen (FRA)
1926 Leslie Godfree / Kathleen McKane Godfree (GB)
1927 Francis Hunter / Elizabeth Ryan (USA)
1928 Patrick Spence (RSA) / Elizabeth Ryan (USA)
1929 Francis Hunter / Helen Wills Moody (USA)
1930 Jack Crawford (AUS) / Elizabeth Ryan (USA)
1931 George Lott / Anna McCune Harper (USA)
1932 Enrique Maier (ESP) / Elizabeth Ryan (USA)
1933 Gottfried von Cramm / Hilde Krahwinkel Sperling (GER)
1934 Ryuki Miki (JAP) / Dorothy Round Little (GB)
1935 Fred Perry / Dorothy Round Little (GB)
1936 Fred Perry / Dorothy Round Little (GB)
1937 Don Budge / Alice Marble (USA)
1938 Don Budge / Alice Marble (USA)
1939 Bobby Riggs / Alice Marble (USA)
1940 ---
1941 ---
1942 ---
1943 ---
1944 ---
1945 ---
1946 Tom Brown / Louise Brough (USA)
1947 John Bromwich (AUS) / Louise Brough Clapp (USA)
1948 John Bromwich (AUS) / Louise Brough Clapp (USA)
1949 Eric Sturgess / Sheila Summers (RSA)
1950 Eric Sturgess (RSA) / Louise Brough Clapp (USA)
1951 Frank Sedgman (AUS) / Doris Hart (USA)
1952 Frank Sedgman (AUS) / Doris Hart (USA)
1953 Vic Seixas / Doris Hart (USA)
1954 Vic Seixas / Doris Hart (USA)
1955 Vic Seixas / Doris Hart (USA)
1956 Vic Seixas / Sheila Fry Irvin (USA)
1957 Marvyn Rose (AUS) / Darlene Hard (USA)
1958 Bob Howe / Lorraine Coghlan Robinson (AUS)
1959 Rod Laver (AUS) / Darlene Hard (USA)
1960 Rod Laver (AUS) / Darlene Hard (USA)
1961 Fred Stolle / Leslie Turner Bowrey (AUS)
1962 Neale Fraser (AUS) / Margaret Osborne duPont (USA)
1963 Ken Fletcher / Margaret Court (AUS)
1964 Fred Stolle / Leslie Turner Bowrey (AUS)
1965 Ken Fletcher / Margaret Court (AUS)
1966 Ken Fletcher / Margaret Court (AUS)
1967 Owen Davidson (AUS) / Billie Jean King (USA)
OPEN ERA
1968 Ken Fletcher / Margaret Court (AUS)
1969 Fred Stolle (AUS) / Ann Haydon Jones (GB)
1970 Ilie Nastase (ROM) / Rosemary Casals (USA)
1971 Owen Davidson (AUS) / Billie Jean King (USA)
1972 Ilie Nastase (ROM) / Rosemary Casals (USA)
1973 Owen Davidson (AUS) / Billie Jean King (USA)
1974 Owen Davidson (AUS) / Billie Jean King (USA)
1975 Marty Riessen (USA) / Margaret Court (AUS)
1976 Tony Roche (AUS) / Francoise Durr (FRA)
1977 Bob Hewitt (AUS) / Greer Stevens (RSA)
1978 Frew McMillan (RSA) / Betty Stoeve (NED)
1979 Bob Hewitt (AUS) / Greer Stevens (RSA)
1980 John Austin / Tracy Austin (USA)
1981 Frew McMillan (RSA) / Betty Stoeve (NED)
1982 Kevin Curren (RSA) / Anne Smith (USA)
1983 John Lloyd (GB) / Wendy Turnbull (AUS)
1984 John Lloyd (GB) / Wendy Turnbull (AUS)
1985 Paul McNamee (AUS) / Martina Navratilova (USA)
1986 Ken Flach / Kathy Jordan (USA)
1987 Jeremy Bates / Jo Durie (GB)
1988 Sherwood Stewart / Zina Garrison (USA)
1989 Jim Pugh (USA) / Jana Novotna (CS)
1990 Rick Leach / Zina Garrison (USA)
1991 John Fitzgerald / Elizabeth Sayers Smylie (AUS)
1992 Cyril Suk (CS) / Larysa Savchenko Neiland (LAT)
1993 Mark Woodforde (AUS) / Martina Navratilova (USA)
1994 Tood Woodbridge (AUS) / Helena Sukova (CZE)
1995 Jonathan Stark / Martina Navratilova (USA)
1996 Cyril Suk / Helena Sukova (CZE)
1997 Cyril Suk / Helena Sukova (CZE)
1998 Max Mirnyi (BRS) / Serena Williams (USA)
1999 Leander Paes (IND) / Lisa Raymond (USA)
2000 Donald Johnson / Kimberley Po (USA)
2001 Leos Friedl (CZE) / Daniela Hantuchova (SVK)
2002 Mahesh Bhupathi (IND) / Elena Likhovtseva (RUS)
2003 Leander Paes (IND) / Martina Navratilova (USA)
2004 Wayne Black / Cara Black (ZIM)
2005 Mahesh Bhupathi (IND) / Mary Pierce (FRA)
2006 Andy Ram (ISR) / Vera Zvonareva (RUS)
2007 Jamie Murray (GB) / Jelena Jankovic (SRB)
2008 Bob Bryan / Samantha Stosur (AUS)
2009 Mark Knowles (BAH) / Anna-Lena Groenefeld (GER)
2010 Leander Paes (IND) / Cara Black (ZIM)
2011 Juergen Melzer (AUT) / Iveta Benesova (CZE)
2012 Mike Bryan / Lisa Raymond (USA)
2013 Daniel Nestor (CAN) / Kristina Mladenovic (FRA)
2014 Nenad Zimonjic (SRB) / Samantha Stosur (AUS)
2015 Leander Paes (IND) / Martina Hingis (SWI)
2016 Henri Kontinen (FIN) / Heather Watson (GBR)
2017 Jamie Murray (GBR) / Martina Hingis (SWI)
2018 Alexander Peya (AUT) / Nicole Melichar (USA)